NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Tarja se vrátí do Olomouce s vánočním koncertem, zahájí se jím rok A. C. Stojana

By Publikováno 11. 11. 2022 18 prosince, 2022 Aktuality, Hudba, Kalendář hlavní strana
Naplánovaná událost Aktuality Hudba Kalendář hlavní strana
Olomouc – kostel Panny Marie Sněžné Mapa

V sobotu 17. prosince 2022 proběhne v kostele Panny Marie Sněžné vánoční koncert „Christmas Together“ rockové a operní zpěvačky Tarji Turunen. Do vánoční Olomouce jezdí tahle neuvěřitelně talentovaná dáma od roku 2015 a její koncerty jsou vždy vyprodané. Proto s koupí lístků neotálejte…

„Vánoční koncert ‚Christmas Together‘ je nádherný, originální a dokáže všechny duchovně spojit a rozeznít srdce. Je plný nové energie, naděje a klidu zároveň. Loni zpěvačka Tarja Turunen slavnostně umístila figurku arcibiskupa Antonína Cyrila Stojana do největšího mechanického betlému v ČR, který je právě v Olomouci. A velmi se těší na zahájení Roku Antonína Cyrila Stojana, kde zazní adventní písně evropských autorů,“ uvedl za organizátory Josef Kořenek. Koncert totiž zahájí nadcházející připomínky 100. výročí smrti olomouckého arcibiskupa Antonína Cyrila Stojana, který patří k nejvýznamnějším osobnostem minulého století.

Kde sehnat lístky?

Nenechte si nejkrásnější vánoční koncert u nás ujít. Vstupenky jsou v prodeji na stránkách Mastersofrock.cz a v síti Ticketportal. Cena vstupenky je od 890 Kč.

Kdo je Tarja?

Tarja Turunen pochází z finského města Kitee a zpěvu se věnuje od raného dětství. Vystudovala klasický zpěv, kterému se svým způsobem věnuje dodnes. S kapelou Nigthwish vydala v roce 1997 album kombinující rock a klasickou hudbu. Od roku 2005, kdy opustila Nightwish, se úspěšně věnuje sólovému zpěvu. Vydala několik alb, která mají úspěch napříč kontinenty.

Zdroj: Petarda Production