NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Z vděčnosti Bohu jsem se rozhodl přátelství s ním prohlubovat

By Publikováno 9. 11. 2022 Aktuality, Zkušenosti s Bohem

S dcerou a synem postupně objevujeme víru v Boha a modlím se za to, aby ji poznala i má žena, vypráví pro rubriku Zkušenosti s Bohem Michal.

Jako malé novorozeně jsem byl pokřtěn, nebyli jsme ovšem příliš aktivní křesťanská rodina, jen jsem občas chodil s babičkou do kostela. Právě kvůli tomu jsem se asi postupem času od Boha oddálil. Před čtyřmi lety jsme se s ženou rozhodli, že si chceme postavit vlastní dům, a líbila se nám jedna parcela. Byla však již zamluvená. Začal jsem se tenkrát modlit k Bohu, aby mi pomohl nějak toto místo získat. Mé modlitby byly tehdy vyslyšeny, i když bylo téměř nemožné toto místo získat. V tu chvíli jsem si řekl, že za tuto vděčnost Bohu musím naše společné přátelství začít prohlubovat.

Začal jsem s dcerou a později i se synem chodit do náboženství. Dcera byla v loňském roce pokřtěna a spolu jsme také přijali první svaté přijímání. Za pár týdnů bude i můj syn pokřtěný a moc se na tuto slávu těším. Moje žena zatím dar víry od Boha nemá, je ale velice tolerantní a nebrání mi vést naše děti ve víře. Dokonce svolila, abychom mohli obnovit náš manželský slib v kostele.

Snažím se vést své děti ke křesťanskému životu a pravidelně chodíme v neděli do kostela. Jednou snad i má žena dostane dar víry, a poté budeme plnohodnotná křesťanská rodina. Občas se za to modlím. Chci se ještě více sblížil s Ježíšem Kristem, vyznávat jeho jméno a dostat sílu šířit víru slovem i skutkem.

Michal