NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Za 2 týdny začíná Godzone tour 2022, opět slibuje jedinečný program

By Publikováno 10. 10. 2022 Aktuality

Série evangelizačních koncertů Godzone Tour 2022 startuje 24. října 2022. Stále je možnost stát se součástí Godzone týmu v jednotlivých českých a slovenských městech. Letos se už po čtrnácté uskuteční Godzone tour, letos po dlouhé době bez kapacitních omezení a živě.

Koncerty se uskuteční ve čtyřech slovenských a dvou českých městech. Koncerty jsou určeny hlavně pro mládež, program ale jistě osloví všechny věkové kategorie. Organizátoři zvou účastníky, aby na tuto akci vzali své přátele, známé či členy rodiny. K vizi Godzone tour se vyjádřil i ředitel projektu Július Slovák: „Přijali jsme téma, které je důležité uprostřed okolností, ve kterých žijeme, uprostřed tlaků doby a situací, kdy se zdá, že se máme jen stáhnout a tak trochu chránit sebe, přestat snít a zápasit o různé věci. Věřím, že je třeba zvolat: Nevzdávej to! Toto je téma, které přichází na Godzone tour 2022. Dnes je zde příležitost znovu se povzbudit a znovu najít naději. Obnovit zanícení a horlivost pro Boží království. Nebo jen přijít se spolu s námi modlit za Slovensko, Česko, za národ, za lidi a pozvat další lidi, přátele, kamarády, abychom se společně potkali s nimi a v první řadě s Bohem.“

Kde a kdy se bude konat Godzone tour?

Godzone tour se bude konat od 24. do 29. října. Celá série koncertů začne v Praze, bude pokračovat přes Ostravu a následně bude v Žilině, Prešově, Banské Bystrici a nakonec znovu v Praze. V každém městě se koncert bude odehrávat v čase od 18:00 do 21:00. I tento rok je vstup na akci bezplatný.

Na Godzone tour bude i letos zajímavý program

Základní kapelou bude kapela ESPÉ s hosty, ale přítomni budou i speciální hosté, jako je například kapela Alive z Čech či irský skladatel žijící na Slovensku, James Evans, který bude mít se svou kapelou akustický vstup. Kromě účinkujících ze společenství SP je mezi hosty Kateřina Jurová, která je z východoslovenského společenství MaranaTha. Součástí koncertů budou i 4 rapeři, se kterými organizátoři připravují několik písní. Po loňském turné se opět na pódiu objeví i děti, tentokrát ve formě dětského sboru.

Na pódiu budeme moci vidět i různé profesionální tanečníky, performery a divadelníky, kteří s projektem Godzone spolupracují již dlouhodobě. Z tanečníků stojí za to zmínit Ivanu Antolovou, která tančí i v Národním divadle a na Nové scéně. V týmu je také Pavel Danko, který se věnuje scénickému tanci.

Staňte se členem Godzone týmu ve svém městě

Projekt Godzone nabízí zapojit se do Godzone tour v konkrétním městě. Stačí se přihlásit jako tzv. lokální dobrovolník a vybrat si z více týmů, jako například stavba, balení, dobročinná aktivita ve městě a další. Více informací i formulář pro přihlášení naleznete na tour.godzone.sk.

Na tour se lze dostat i společným autobusem

I letos můžete čekat tzv. tour busy, kterými se účastníci mohou dopravit na koncert i z odlehlejších míst. Tour busy si společenství a farnosti pořádají samostatně a v případě zájmu může být propagován i na stránce tour.godzone.sk.

Jak to celé vzniklo?

První turné se uskutečnilo již v roce 2009. O rok později vznikl projekt Godzone, který pokračoval v realizaci evangelizačních koncertů. Cílem Godzone tour je přinášet evangelium novým, kreativním a moderním způsobem, čímž chce přilákat a zaujmout hlavně mladé lidi.

Účastníci večerních koncertů mají možnost vidět bohatý program s hudebně-tanečními vstupy, chválové modlitby, také jedinečné příběhy a svědectví lidí z celého Slovenska a kvalitní propracovanou videoprodukci.

Projekt Godzone je zastřešen Sdružením křesťanských společenství mládeže. Garanty projektu jsou katoličtí kněží Jan Buc, Ondřej Chrvala a Dominik Markoš.