NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Nalaďte si Radio Proglas od 26. září do 2. října 2022

By Publikováno 26. 9. 2022 2 října, 2022 Média

Přinášíme programové tipy z nabídky Radia Proglas v aktuálním týdnu.

Hostem pořadu z královéhradeckého studia bude Karel Novotný, ředitel a provozovatel Nového Adalbertina, v jehož historické budově sídlí nejen hotel, kongresové centrum, restaurace, některé instituce biskupství a další, ale právě i naše studio Radia Proglas. Nová etapa života této budovy začala však letos, kdy v lednu roku 2022 převzala správu této církevní budovy nově založená společnost biskupství, jejímž ředitelem je právě pan Karel Novotný. A právě o tom, ale zdaleka ne jen o tom, si budeme s panem Novotným povídat. Pan Novotný je totiž zajímavý člověk nejen například svou cestou k hoteliérství a cestovnímu ruchu, ale třeba i ve svém působení hudebníka. Nenechte si ujít v pondělí 26. září od 9.00.

V bezprostřední blízkosti Nemocnice milosrdných sester sv. Karla Boromejského v Praze, se nachází zahrada, kterou se sestry rozhodly zrevitalizovat, aby mohla sloužit imobilním pacientům a jejich blízkým. V těchto dnes se práce dokončují a my se s touto zahradou seznámíme. Průvodkyní nám bude sestra Amidea Rybecká, a to v úterý 27. září od 20.15.

28. září budeme od 9.00 přenášet mši svatou, dále vám nabídneme tematický pořad ostravského studia. O zbudování kostela sv. Václava ve Starém Jičíně písemné doklady nejsou. Pravděpodobně byl vystavěn ve 12. století, spolu s hradem a městečkem, které bývalo sídlem pánů Kravařů a Žerotínů. Hosty budou místní duchovní správce P. Marcel Krajzl a vedoucí muzea Rudolf Polzer. Poslouchejte od 20.15.

Ve Folklorním okénku vám ve středu 28. září od 16.55 nabídneme záznam pořadu Anny Hrčkové Andělové – Boží to poslové. Otevírá jej dialog mezi archanděly ze hry Noc pátá současného autora Jana Zindulky. Odhaluje jejich údiv, starosti a obavy způsobené Hospodinovou vůlí stvořit člověka a dát mu svobodu. Účinkují Cimbálová muzika Pramínky z Kopřivnice, Divadlo Pod věží ze Štramberku a Chrámový sbor ze Štramberka.

Česká bankovní asociace je dobrovolným sdružením bank a stavebních spořitelen působících na českém trhu. Před krátkou dobou spustila celonárodní vzdělávací kampaň #nePINdej!, která si klade za cíl, seznámit veřejnost s nejčastějšími kybernetickými podvody a naučit ji, jak je rozpoznat a jak jim nenaletět. A protože účet u nějaké banky už má dnes skoro každý, budeme na toto téma hovořit s Petrem Barákem bezpečnostní expertem ČBA. Více se dozvíte ve čtvrtek 29. září od 9.00.

Duchovní skladby Šimona Brixiho obsahuje CD: Brixi Magnificat Hudba Prahy 18. století. V roce 2021 ho natočil Jan Hádek se svým souborem Hipocondria Ensemble a sólisty Hanou Blažíkovou a Jaromírem Noskem. A vy se v našem rozhovoru dozvíte všechny podstatné okolnosti vzniku této nahrávky a budete si moci vyslechnout ukázky skladatelského umění Šimona Brixiho. Poslouchejte Oktávu od 16.55.

Pavel Eder je kazatelem v církvi Adventistů sedmého dne. K víře se dostal na střední škole a následně se rozhodl pro studium na Evangelické teologické fakultě. Už během studií přemýšlel, jak propojit sociální sítě a evangelizaci. Dnes je Pastor Pavel jedním z nejvýraznějších církevních představitelů na českém internetu. Více prozradí pořad redaktora Mikuláše Vochozky ve čtvrtek 29. září od 20.15.

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho zajímavých informací najdete na internetové adrese www.proglas.cz.