NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Trhy, živá hudba, promítání, besedy, aktivity pro děti. Dožínky duševní pohody 2022

Naplánovaná událost Aktuality Charita Kalendář hlavní strana
Olomouc – Wurmova 7 Mapa

Charita Olomouc se zapojuje do celonárodní kampaně Týdny pro duševní zdraví a srdečně zve veřejnost na olomoucké Dožínky duševní pohody. Akce proběhne 20. září 2022 od 14.00 do 22.00 na nádvoří a parkánové zahradě budovy s bohatou historií ve Wurmově ulici 7. Návštěvníci se mohou těšit na živou hudbu, aktivity pro rodiny s dětmi, přednášky, diskuze, promítání filmu i bylinkami inspirované občerstvení. Akce je pojata v duchu propojení přírody a duševního zdraví.

Týdny pro duševní zdraví přibližují veřejnosti témata spojená s duševním zdravím a nemocí, zprostředkovávají zkušenosti lidí s duševním onemocněním, přinášejí informace o prevenci psychických onemocnění. „Oslavujeme sklizeň z naší bylinkové a květinové zahrádky, o kterou se starají klienti Sociálně terapeutické dílny. Srdečně zveme na akci, na své si přijdou jak dospělí, tak děti, pro které jsme připravili loutkové divadlo, hry, kvízy, workshopy,“ přiblížil Filip Holík, sociální pracovník Charity Olomouc.

Týdny pro duševní zdraví jsou největší multižánrovou osvětovou kampaní v České republice, která je věnována duševnímu zdraví. Cílem kampaně je přispět k toleranci a vnímání lidí s duševním onemocněním ve společnosti. Týdny začínají vždy 10. září a končí Světovým dnem pro duševní zdraví 10. října. Organizace, které poskytují sociální nebo zdravotní služby lidem s duševním onemocněním, se zapojují nejrůznějšími aktivitami pro veřejnost.

Akci pořádá Sociálně terapeutická dílna Dobrodruhá Charity Olomouc ve spolupráci s organizací Iporadna, Snoezelen Olomouc, Maltézská pomoc Olomouc a Jeden svět Olomouc.

Eva Štefková, Charita Olomouc

Program:

  • Aktivity pro rodiny s dětmi

hry a kvízy od Snoezelen, loutkové divadlo, workshop výroby vlastních mýdel, workshop potisku na trička, swapovací koutek pro rodiny s dětmi

  • Živá hudba

Tomáš Krejčiřík (Hope Astronaut), Zuzana Muchová, Filip Pýcha (Tajné slunce)

  • Přednášky, diskuze a promítání

Otevřený dialog – promítání filmu a následná diskuze s pracovníky organizace Zahrada 2000
Projekt Babička – promítání filmu Jeden svět a následná diskuze s hostem
Zastavit čas – beseda s fotografem Jindřichem Štreitem
Lesní mysl – workshop s Johanou Pytlíčkovou

  • Trhy

výrobky z chráněných dílen a od lokálních výrobců

  • Občerstvení (Sociálně terapeutická dílna Dobrodruhá)

bylinné čaje a limonády, jídlo z grilu, udírny a kotlíku, káva, sladkosti