NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Mládež arcidiecéze na celostátním setkání v Hradci Králové

By Publikováno 13. 9. 2022 Aktuality, Mládež

Letošní celostátní setkání mládeže (dále jen CSM) se z Olomouce, kde se konalo roku 2017, přesunulo do Hradce Králové. Původně se mělo uskutečnit již v roce 2021, kvůli pandemii ale mohlo proběhnout až letos. A tak jsme od 9. do 14. srpna 2022 strávili s našimi mladými lidmi čas v areálu hradecké univerzity.

Společně jsme se mohli ponořit do tématu „Vstaň, udělám z Tebe svědka toho, co jsi viděl“ (Sk 26, 16). Toto motto nás provázelo celým týdnem.

Na CSM byl připraven již tradiční program od společných mší svatých, přednášek, workshopů, koncertů a možnosti sdílení se s kamarády a navazování nových vztahů. Nechyběl také společný program, který vždy tematicky orámoval celý den.

Novinkou letošního roku byly tzv. diskuzní skupinky, které mělo na starost centrum pro mládeže z naší arcidiecéze. Mladí lidé se po katechezi vždy odebrali do menších skupin (kterých bylo celkem 170) a animátor této skupinky s nimi téma katecheze (s pomocí předpřipravených materiálů) znovu prošel, rozšířil o další související podtémata, ptal se na jejich pohled, případně na zkušenosti v daném tématu.

Tato setkání po skupinkách byla ve zpětné vazbě hodnocena kladně, a to především díky možnosti každého z účastníků se k tématu svobodně vyjádřit a s ostatními mladými lidmi sdílet víru, modlitbu a zkušenosti.

Nyní se již mládež připravuje na Celosvětové setkání mládeže s papežem Františkem, které se bude konat v Lisabonu roku 2023.

Marek Poštulka, Centrum pro mládež