NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Teologická fakulta otevírá další kurz spirituality pro veřejnost

Naplánovaná událost Aktuality Kalendář hlavní strana Přednášky
Olomouc – Cyrilometodějská teologická fakulta Mapa

V rámci celoživotního vzdělávání nabízí Katedra pastorální a spirituální teologie Cyrilometodějské teologické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci nové kurzy v cyklu přednášek „Večerní studium spirituality“. Přednášky budou probíhat každé úterý večer od 11. října do 13. prosince 2022 v aule teologické fakulty (Univerzitní 22).

Kurz je otevřený pro všechny zájemce. Absolvování předchozích kurzů není podmínkou. Přihlášku je třeba podat do 11. října. Kurz je určen široké veřejnosti, pomáhá prohlubovat zkušenost osobního duchovního života a dává podněty pro jeho zrání. V případě, že nebudou moci být uskutečnění přednášky kvůli pandemii prezenčně, je připravena jeho distanční forma.

Dr. Luisa Karczubová bude hovořit o osvědčených zásadách křesťanské spirituality v praxi duchovního života (17.35–18.20), doc. Michal Altrichter o aplikaci pojmů svoboda, osobní setkání, život s Bohem, manipulace, milost, modlitba, důvěra, rozlišování teologii (18.30–19.15) a P. Pavel Ambros SJ o pozitivní praxi v duchovním životě z hlediska tradic křesťanského Východu (19.20–20.05).

Podrobné informace a možnost se přihlásit naleznete na adrese www.cmtf.upol.cz

P. Pavel Ambros SJ