NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Konference o evangelizaci nabídne povzbuzení a inspiraci k hlásání radostné zvěsti

By Publikováno 5. 9. 2022 13 listopadu, 2022 Aktuality, Kalendář hlavní strana
od do
Naplánovaná událost Aktuality Kalendář hlavní strana
Olomouc – Clarion Congress Hotel Mapa

Všichni, kterým leží na srdci hlásání Kristova evangelia, jsou ve dnech 11. a 12. listopadu 2022 zváni na již pátý ročník Konference o evangelizaci. Uskuteční se pod záštitou arcibiskupa Jana Graubnera v Kongresovém sále hotelu Clarion v Olomouci a chce být místem povzbuzení, inspirace i formace na cestě evangelizace a také místem, kde se lidé za probuzení víry v naší zemi modlí.

„Hlavním přednášejícím bude Otto Neubauer z Vídně, v češtině mu před dvěma roky vyšla kniha Mission possible – bohatý manuál shrnující jeho mnohaleté zkušenosti. Ve své hlavní přednášce v sobotu dopoledne bude mluvit právě o významu dialogu nás, Ježíšových učedníků, se současným světem,“ říká P. Vojtěch Koukal z pořadatelského týmu a pokračuje: „Dalším z hostů je Pavol Strežo, který se bude spolu s Rosťou Šerým sdílet o evangelizaci mezi mládeží. Sestra Veronika Barátová bude mluvit o rozlišování v dnešní době fake news. O synodalitě v církvi pohovoří P. Josef Mikulášek, Lenka Řezníčková a P. Vlastimil Kadlec. Ze Slovenska o systematické evangelizaci přijdou vyprávět Mário Tomášik a Eduard Filo. Další hosté jsou Pavla Petrášková, David Loula a P. Josef Prokeš i jiní.“

Konference začíná v pátek v 9.00 a končí v sobotu v 19.00. Po oba dny je připravena bohatá nabídka paralelních workshopů. Účastníci si budou moci vybrat to, co více odpovídá jejich potřebám nebo co může obohatit jejich službu. „Program chce navázat na synodální proces, který v naší církvi prožíváme a který se silně dotýká právě evangelizace,“ doplňuje P. Koukal a upozorňuje, že bližší informace a přihlášky jsou k dispozici na webu www.evangelizace.cz.