NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Benefiční koncert podpoří zlepšení dopravy na Svatém Hostýně

By Publikováno 29. 8. 2022 11 září, 2022 Aktuality, Hudba, Kalendář hlavní strana
Naplánovaná událost Aktuality Hudba Kalendář hlavní strana
Svatý Hostýn Mapa

Na podporu investice do dopravní obslužnosti a parkování na Svatém Hostýně se v sobotu 10. září 2022 uskuteční v poutní bazilice benefiční koncert. Pořádá ho Matice svatohostýnská a záštitu nad ním převzalo Arcibiskupství olomoucké i pražský arcibiskup Jan Graubner.

„Svatý Hostýn je po staletí místem, kam přicházejí poutníci a široká veřejnost děkovat za dary, kterých se jim v životě dostává. Nacházíme zde také útěchu, předkládáme prosby, hledáme duchovní klid a rovnováhu. Aby mohlo být toto místo i nadále hojně navštěvované, je zapotřebí vybudovat novou přístupovou cestu, zlepšit parkování a vytvořit dobré informační zázemí pro všechny. Právě k tomuto účelu je benefice určena,“ říká Ladislav Denk, který za pořádáním akce stojí.

Program koncertu je bohatý. Marian Jurečka a Porta Benefica zahrají díla od baroka až po současnost v unikátním nástrojovém obsazení. Uslyšíte také skladby, které zahraje vynikající, mezinárodně uznávaný houslista Pavel Šporcl. Program navíc obohatí skupina mladých, talentovaných hudebníků RB:ORCH & Radek Blahuš. Benefici bude moderovat P. Marián Pospěcha a v přímém přenosu je možné ji sledovat také na TV Noe.

„Dovolujeme si vás poprosit o štědrost a finanční podporu účelu této benefice, a to buď přímo na místě konání koncertu, nebo darem na sbírkové konto č. 1036432627/6100. Do zprávy příjemce uveďte BENEFICE, příspěvky spravuje Matice svatohostýnská. A pokud se rozhodnete přispět darem před konáním koncertu, rádi vás nebo vaši firmu uvedeme jako dárce v průběhu přenosu také na obrazovce televize Noe,“ dodává Denk.