NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Velehradští studenti mají zápal pro věc v krvi. Pro vybudování volnočasového střediska v Korytné vybrali přes milion korun

By Publikováno 13. 7. 2022 Aktuality, Školy

Nové volnočasové středisko pro mládež je již na obzoru. Studentům Stojanova gymnázia na Velehradě se pro opravu fary v Korytné podařilo získat už přes 1000 000 korun. Sen o místě pro společenský a duchovní rozvoj mládeže se tak v brzké době začne stávat realitou. Z velké části se o to zasadili samotní studenti gymnázia, kteří k realizaci projektu přispěli sérií aktivit, které přinesly nemalou částku.

Vidina nových prostor, kde by mohli studenti SGV rozvíjet svůj potenciál se zapsala do DNA snad každého člena gymnázia. Intenzivní touha po vybudování tohoto útočiště se tak stala motorem pro hledání nejrůznějších cest, jak co nejrychleji dospět k vysněnému cíli. „Ten dělá to a ten zas tohle“, scéna z kultovního českého filmu se na Velehradě odehrává v přímém přenosu. Studenty zde totiž nebaví pouze nečině setrvávat se založenýma rukama, a proto se rozhodli k realizaci projektu přispět vlastním dílem.

Od začátku roku se tak uskutečnilo již několik aktivit, čistě v režii studentů, díky kterým částka na kontě projektu dynamicky poskočila nahoru. Všechny tyto projekty se přitom nesly ve znamení veřejného dobra. Kromě získání finanční podpory pro Korytnou se studenti také snažili přispět k dobré věci, a to v nejrůznějších oblastech.

V uplynulých měsících proběhla například velmi úspěšná akce Knihy pro Korytnou, během které sbírali od spolužáků, podporovatelů gymnázia, ale i veřejnosti nadbytečné knihy. Ty následně po drobnějších úpravách prodávali prostřednictvím služby Knihobot. Podařilo se jim tak velmi vynalézavým způsobem dát druhou šanci knihám, které majitelům pouze zabíraly místo, přispět k větší udržitelnosti a získat peníze pro opravu fary. Sbírku rovněž podpořil projekt „Rozhýbej SGV“, kterým se organizátorům pomyslně podařilo zvednout z gauče nejen samotné studenty, ale i pedagogy. Výzva, probíhající v jarních měsících, si kladla za cíl, jak už samotný název vypovídá, motivovat k nejrůznějším aktivitám, přičemž za každý, libovolně zdolaný, kilometr daroval sponzor projektu 1 korunu na projekt Korytná.

„Jsme hrdí, že studenti našeho gymnázia svými činy dokazují, že současná generace není lhostejná ke společnosti a s dostatečnou podporou si umí proklestit vlastní cestu a s nadšením přispět k dobré věci“ říká koordinátor Střediska volného času Ponto Lukáš Petrucha. Poslední ze série dobročinných aktivit studentů se stalo darování krevní plazmy, díky kterému studenti pomohli nemocnici v Uherském Hradišti darovat plazmu těm, kdo ji nejvíce potřebují. „Až dojemné odhodlání, s jakým se studenti chopili aktivit dokazuje, že Korytná se už nyní stává místem, které budují především mladí pro mladé. Prosíme proto o podporu veřejnosti, abychom co nejdříve mohli zase o něco více rozproudit společenský a duchovní život mládeže ze široka i daleka“ dodává ředitel Stojanova gymnázia na Velehradě Michal Hegr.

Podrobnější informace o projektu naleznete na webových stránkách: sgv.cz/korytna

Číslo účtu, na který lze přispět: č. účtu: 195519426/0300, v.s.: 7777