NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Poslední šance: Podejte si přihlášku na Učitelství náboženství!

By Publikováno 29. 6. 2022 Aktuality, Katecheze

Máte bakalářský titul a chcete pokračovat ve studiu bez přijímacích zkoušek? Chcete učit a zajímá vás náboženství? Chcete studovat při zaměstnání? Přihlášky na Cyrilometodějskou teologickou fakultu Univerzity Palackého v Olomouci se přijímají už jen do 11. července!

Během studia Učitelství náboženství pro ZŠ na CMTF získáte znalosti z pedagogiky, psychologie a teologie. Seznámíte se také s dalšími disciplínami, jako jsou např. výuka náboženství a její didaktika, metody práce s biblickými texty, sociální nauka církve a využití křesťanského kulturního dědictví ve výuce náboženství. Studium probíhá výhradně v sobotu.

„V předmětu Teorie a praxe vyučování náboženství se studenty řešíme, jaké metody při výuce fungují, jak si hodinu postavit tak, aby byla přínosem, a poznáváme nové didaktické metody. Také se zastavíme u osobnostní a sociální výchovy, kterou považuji za velmi důležitou. Díky tomu, jak o tématech diskutujeme, si studenti mohou uvědomit, jaké hodnoty chtějí předat, jak osobnostně rozvíjet každé svěřené dítě,“ láká zájemce do prváku pedagožka Marcela Fojtíková Roubalová.

Nové metody a formy práce přináší také předmět Náboženská výchova podle Marie Montessori. „O jejím přínose pro náboženskou výchovu se mnoho neví, a přitom položila základ velmi úspěšného programu Katecheze dobrého pastýře, který lze využít ve výuce náboženství ve škole, ve farní katechezi, ale také v rozvoji víry dětí v rodině,“ dodala Fojtíková.

Po závěrečných zkouškách se uplatníte jako učitel(ka) náboženství (zvláště katolického) na základních školách, ve školských vzdělávacích zařízeních nebo v pastoračních centrech. Pracovat můžete také jako vychovatel(ka) či animátor(ka) – budete umět organizovat volnočasové aktivity zaměřené na duchovní program.

více zde: www.ucimenabozenstvi.cz/#mgr

Přihláška: prihlaska.upol.cz/prihlaska/info.xhtml

Kontakt: Mgr. Marcela Fojtíková Roubalová, Ph.D., 731 402 065