NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Den otevřených lesů nabídl pohled na moderní lesnictví i ochutnávku lesního piva

By Publikováno 20. 6. 2022 26 srpna, 2022 Aktuality, Hospodaření

Jak vypadá práce hajného, dřevorubce nebo kočí v lese a co obnáší moderní hospodaření v lesích, to se mohli v sobotu 18. června 2022 dozvědět návštěvníci prvního ročníku Dne otevřených lesů na polesí Kroměříž Arcibiskupských lesů a statků Olomouc s.r.o. (ALSOL). Na celodenní akci pro celou rodinu nechybělo ani pásmo lesní pedagogiky či vystoupení sokolníka.

„I přes horké počasí k nám zavítalo velké množství návštěvníků všech věkových kategorií a většina z nich se zapojila také do soutěžního pásma lesní pedagogiky, kde se mohli seznámit s lesním biotopem a funkcemi lesa, dozvěděli se něco o myslivosti, houbách a v neposlední řadě o včelách a včelaření, které k lesu neodmyslitelně patří,“ komentuje akci na polesí Kroměříž jednatel ALSOL Arnošt Buček a dodává, že lesní pedagogiku obohatilo i stanoviště, které připravili studenti Střední lesnické školy v Hranicích.

Na návštěvníky akce čekalo také tematické občerstvení, zvěřinový guláš a pivní speciál Lesmistr, dochucovaný smrkovými a jedlovými výhonky. „Našim cílem bylo představit široké veřejnosti co nám les dává a jak o něj naopak my lesníci pečujeme. K tomu patří i netradiční produkty, které lze z lesa získat, například lesní pivo,“ uzavírá Buček.

Osvětová akce Den otevřených lesů byla součástí celorepublikové kampaně Sdružení vlastníků obecních, soukromých a církevních lesů. V jeden den se po celé České republice uskutečnily zábavně vzdělávací programy o lese a udržitelném lesním hospodaření, které pořádali soukromí vlastníci a správci lesa.

Zdroj: ALSOL.cz