NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Na Večeru lidí dobré vůle vystoupí Anna K.

By Publikováno 16. 6. 2022 Aktuality

Anna K. je česká zpěvačka a držitelka několika ocenění Anděl. Pravidelně se objevuje také v nominaci hudební ankety, kde byla fanoušky zvolena Zpěvačkou roku např. v letech 2011, 2012, 2013, 2019 nebo 2020. V pondělí 4. července 2022 zazpívá Anna K. na benefičním koncertu na Velehradě. U této příležitosti jsme jí položili pár otázek.

Anna K. v roce 2010 zpěvačka úspěšně podstoupila léčbu rakoviny prsu a poté se zapojila do dvou vlastních kampaní nabádajících ženy k včasnému vyšetření a pravidelným kontrolám. Její zkušenosti s bojem proti této nemoci se odrazily i na nahrávce Relativní čas. V roce 2017 se podruhé úspěšně vyléčila z této zákeřné nemoci. V roce 2016 jsme ji mohli obdivovat v oblíbené taneční soutěži StarDance. Poslední album Anny K. nese název Světlo. Kolekce silných písniček vznikala ve spolupráci s Tomášem Varteckým a britskými producenty Stevem Lyonem a Jay Reynoldsem. (Zdroj: anna-k.cz).

Po dvou letech proběhnou na Velehradě cyrilometodějské oslavy opět v tradičním duchu, bez omezení a zákazů. Jak se covidová pandemie dotkla vás a vaší práce? Řada lidí teď zpětně hodnotí tuto dobu jako čas pro restart nebo nové tvoření. Pro jiné to bylo „období temna“, stejně jako pro kulturu…

Pro mě to bylo velmi temné období a nechci na něj ani vzpomínat. Jsem ráda, že už se můžeme nadechnout a můžeme hrát pro lidi, co se nedusí v rouškách, vidím jejich úsměvy a můžou si s námi zazpívat.

Už jste někdy byla na Velehradě? Těšíte se na Dny lidí dobré vůle a vůbec na začátek léta? Plánujete se třeba na Slovácku zdržet? Je tam krásně.

Nebyla a moc se tam těším, jen se nemohu zdržet, mám po celé léto hodně koncertů.

Jak se podaří malé holce z Krkonoš dostat až do Semaforu? A jak vzpomínáte na legendu, kterou Jiří Suchý bezesporu je?

Na konkurz do Semaforu mě přivedl můj tatínek, když mi bylo asi osm let. Zůstala jsem tam dalších asi 20 let a byl to můj druhý domov, nikdy na tu dobu nezapomenu. Jiří Suchý byl a stále je můj idol a je mi obrovskou ctí, že jsem vedle něj mohla být tak dlouho. Čas strávený vedle tak inteligentního, vtipného a noblesního člověka určitě ovlivnil můj umělecký vkus, a za to jsem vděčná.

Zpěvačka, skladatelka, bojovnice, tanečnice? Tančit s profíkem (a v přímém přenosu), denně trénovat, to musela být obrovská výzva. Šla byste do StarDance znovu? Co pro vás bylo během účinkování ve StarDance nejtěžší a co nejkrásnější?

Byla to krásná a moc zajímavá zkušenost. Zároveň ale obrovská dřina, půl roku jsem téměř neměla čas na nic jiného a nebyla vůbec doma. Byl to fakt tanec! Bylo to hezký, ale stačilo (smích), budu raději dál zpívat a zatančím si jen, když se mi bude chtít a budu se na to cítit.

Děkujeme za rozhovor a přejeme vám úžasné léto plné smíchu, pohody, hudby a sluníčka.

Zdroj: www.velehrad.eu