NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Žáci veselské Církevní ZŠ osvědčili finanční gramotnost i umělecký talent

By Publikováno 10. 6. 2022 Aktuality, Školy

Soutěže v matematice a finanční gramotnosti, výlety i škola v přírodě tvořily v uplynulých týdnech náplň činnosti na Církevní základní škole ve Veselí nad Moravou.

Velký úspěch v matematické soutěži

Žák pátého ročníku Jan Josef Veselý se umístil v celostátním kole soutěže Matematický klokan na 1. místě s plným počtem bodů ve své kategorii. Upřímně gratulujeme k dosaženému výsledku.

Soutěž Finanční gramotnost

Cílem soutěže je rozšíření teoretických i praktických znalostí a dovedností žáků v oblasti finanční gramotnosti a také jejich schopností je využít v praktickém životě. Kromě vědomostního testu soutěžící zpracovali projekt na zadané téma, včetně rozpočtů, videa a prezentace. Týmu děvčat z 1. stupně se podařilo zvítězit v krajském kole soutěže a postoupit do celostátního finále v Praze v ČNB, kde se umístily na krásném 2. místě.

Výlet oceněných žáků

Nejúspěšnější žáci naší školy se vypravili do rakouského Familyparku. Výlet získali jako odměnu za své celoroční nebo někteří i několikaleté snažení a reprezentaci školy v nejrůznějších soutěžích a olympiádách nebo také ochotnou pomoc spolužákům či učitelům. Výletu se zúčastnilo celkem 44 žáků z pátých až devátých ročníků. V překrásném prostředí s obrovským výběrem kolotočů, horských drah a atrakcí zažili žáci fantastický den. Adrenalinové zážitky i relaxace po dobu výletu budou jistě zážitkem, na který budou dlouho a rádi vzpomínat.

CZŠ má talent

Po třech letech se podařilo uskutečnit další ročník přehlídky talentů naší školy CZŠ má talent. Přehlídka téměř 30 vystoupení, kde byly zastoupeny tanec, zpěv, hra na hudební nástroj, recitace, dramatizace a další. Vystupovali jak jednotlivci, tak skupiny i celé třídy. Do příprav a realizace se zapojila celá škola, žáci se vzájemně podporovali, fandili si a pro všechny to byl krásný umělecký zážitek.

Škola v přírodě

Čtvrťáci se vydali na školu v přírodě do malebného prostředí lesů poblíž brněnských Soběšic. Ve středisku Lipka – Jezírko si vyzkoušeli roli vědců při botanickém i zoologickém průzkumu, bádali, jakou úlohu zastávají v lesním ekosystému jeho jednotlivé složky. V programu nechyběly pohybové hry v lese a aktivity podporující spolupráci v kolektivu. Při zpáteční cestě navštívili Punkevní jeskyně v Moravském krasu.