NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Hvězdou Velehradu pro mladé bude influencerka Mašková

By Publikováno 8. 6. 2022 Aktuality

Mladí fandí Velehradu už osmým rokem. Cílem projektu je přilákat na Velehrad mladou generaci a seznámit ji s našimi kořeny, s místem, kde se psala historie. I letos se mladí návštěvníci mohou těšit na své oblíbené hudební hvězdy, mrštné parkouristy, ale i poklidnější aktivity. Hřebem programu bude ve 21:15 „GODZONE worship – večer žehnání“. Program pro mladé na Velehradě podporuje CREDO CZ – nadační fond.

Program Mladí fandí Velehradu v rámci Dnů lidí dobré vůle začne 4. července ve 14:30 hodin na hřišti ZŠ Velehrad a potrvá až do 22. hodiny. Těšit se můžete na „cool“ aktivity připravené Společenstvím Brno Worship a projektem ON z Valašských Klobouk (tvoření, sportovní aktivity, křesťanská kavárna, veletrh společenství apod.). Pozvání na Velehrad pro mladé přijali influencerka Světlana Mašková (Swetllush Prior), kapela Batida se svou bubnovou show, gospelová skupina GOOD WORK, muzikanti ze skupiny Gedeon, Slovensko-české spoločenstvo Dismas nebo Pavol Strežo, ředitel slovenského AKTIVCENTRA pomáhajícímu mladým rodinám. Chybět samozřejmě nebude ani stálice programu pro mladé – parkouristi ze skupiny Improve Yourself pod vedením Luba Bauma. Ti si jako každoročně připravili parkourové workshopy, dechberoucí vystoupení a soutěže.

„Nezapomínáme ani na menší děti, kteří si mohou užít balonkového klauna, malování, aktivity v dětském stanu nebo křesťanskou školku,“ uvedla za organizátory Kateřina Fejlková.

O parkouru

Disciplína pocházející z Francie, jejímž základem je schopnost dostat se bezpečně, plynule a efektivně z bodu A do bodu B, a to pouze za použití vlastního těla. Pomáhá v překonávání libovolných překážek v okolním prostředí – od větví přes kameny a skály až po zábradlí a betonové zdi.

„Podstata parkouru je, abychom byli silní a tím pádem i užiteční. Tím, že natrénujeme nějaké skoky, můžeme být prospěšní sobě i svému okolí. Vidíte paní s kočárkem, hned přiběhnete, pomůžete, stejně tak třeba starší paní potřebuje pomoct nastoupit do vlaku,“ říká parkourista Dan Hanuš ze skupiny L.E.A.D. Parkour se dá provozovat jak ve městě, tak na venkově. A věřte, že odvážné vystoupení mladých parkouristů vám doslova vyrazí dech!

NF CREDO

Letos podruhé se na organizaci programu pro mladé podílí Nadační fond CREDO. Byl založen v roce 2014 ve Zlíně a mezi hlavní cíle patří šíření a upevňování křesťanských hodnot ve společnosti, podpora manželství a rodiny a misijní a charitativní projekty. Velký důraz fond klade na evangelizaci v Česku, zvláště pak na Moravě. V charitativní oblasti podporuje především rodiny s postiženými dětmi.

Zdroj: www.velehrad.eu