NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Při besedě s Otmarem Olivou a Janem Jemelkou lidé zaplnili kapli Božího Těla

By Publikováno 16. 5. 2022 17 května, 2022 Fotogalerie

V zaplněné kapli Božího Těla v Olomouci proběhla ve středu 11. května 2022 dlouho očekávaná beseda Dialogy nejen o umění se sochařem Otmarem Olivou a výtvarníkem Janem Jemelkou.

Akademického sochaře Otmara Olivu a výtvarníka Jana Jemelku spojuje řada věcí. Jednak je to jejich celoživotní přátelství, dále rodná Olomouc (Hodolany) a řada sakrálních zakázek, na kterých spolupracovali a spolupracují u nás i v zahraničí.

Moderátor večera emeritní kurátor MUO Ivo Binder nejprve představil výběr z díla obou umělců. Poté se vzpomínalo na velké osobnosti, které měly zásadní vliv na Olivovo a Jemelkovo umělecké směrování, zmíněn byl architekt Černoušek a kardinál Špidlík. Celý večer se nesl v přátelském duchu. Značný prostor byl dán dotazům publika. Večer umocnily klavírní improvizace nadaného klavíristy Petra Vengláře.

Akci uspořádala Vědecká knihovna v Olomouci ve spolupráci s Arcibiskupstvím olomouckým, které zastupoval pomocný biskup Josef Nuzík. Setkání zakončilo přání k nedávnému životnímu jubileu sochaře Otmara Olivy.

Zdroj: www.vkol.cz

Fotogalerie (Josef Polehňa / Člověk a Víra)