NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Na Arcibiskupském gymnáziu slavili Týden modliteb za duchovní povolání

By Publikováno 10. 5. 2022 Aktuality, Školy

Spolu se studenty jsme se na Arcibiskupském gymnáziu v Kroměříži v týdnu od 2. do 6. května 2022 více zaměřili na krásu a význam duchovního povolání a připojili se k Týdnu modliteb za duchovní povolání, který vyvrcholil nedělí Dobrého pastýře o 4. neděli velikonoční.

Každý den o velké přestávce jsme při modlitbě tradičního desátku růžence v kapli sv. Stanislava vkládali modlitbu na tento úmysl.

Během týdne nás také navštívili vzácní hosté. V úterý 3. května jsme slavili večerní mši sv. s novoknězem brněnské diecéze P. Milanem Werlem, který nyní působí jako kaplan v Hodoníně. S přítomnými se podělil o příběh své konverze i cesty ke kněžství.

Středeční studentskou mši sv. v kostele sv. Jana Křtitele jsme prožili společně s představenými a studenty Teologického konviktu v Olomouci (TK). Hlavním celebrantem mše svaté byl ředitel TK P. Jiří Kupka. V kázání nás P. Petr Vrbacký, spirituál TK, povzbudil, abychom se dívali na svůj život i různé události v něm z hlediska věčnosti. Následovala beseda s osmi studenty konviktu, při níž zazněly hluboké myšlenky o duchovním životě, svědectví, jak Pán volá dnes, i humorné vyprávění společných zážitků.

Čtvrteční večer patřil besedě s mladou řeholnicí s. Editou z olomoucké komunity sester františkánek Marie Immaculaty. Její sympatický a radostný projev potvrzoval její slova o tom, že Bůh dokáže naplnit nejhlubší lidské touhy.

Věříme, že všechna setkání na naší škole v rámci Týdne modliteb za duchovní povolání byla vzájemně obohacující jak pro účastníky besed a mší svatých, tak pro naše hosty.

Marie Kvapilíková, AG

Fotogalerie (Iva Bekárková ml.)