NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Přednáška: Afrika – kontinent slonů, žiraf, lidí a víry

By Publikováno 4. 5. 2022 12 května, 2022 Kalendář hlavní strana, Přednášky
Naplánovaná událost Kalendář hlavní strana Přednášky
Zábřeh – Katolický dům Mapa

Česká křesťanská akademie, místní skupina Zábřeh, zve všechny zájemce na přednášku kreativního dominikánského kněze a evangelizátora P. Jana Rajlicha OP „Afrika – kontinent slonů, žiraf, lidí a víry“. Uskuteční se v úterý 10. května 2022 od 18.00 v Katolickém domě v Zábřehu.

RNDr. ThLic. Jan Rajlich OP se narodil 4. listopadu 1954 v Táboře v rodině JUDr. Václava Rajlicha. Je členem dominikánského řádu od 1. ledna 1977. Studoval na Matematicko-fyzikální fakultě UK v Praze a současně řádové studium filosofie a teologie. Do roku 1990 pracoval v INORGA, ÚTZCHT ČAV a Ústavu nukleární medicíny a biofyziky 1. LF UK. V té době byl tajně vysvěcen na kněze, dělal bytové semináře z filosofie a kroužky studentů. Jako kněz tajně pracoval hlavně s mládeží v oázách a se studenty na Matematicko-fyzikální fakultě.

V letech 1990–2000 učil filosofii, sociologii a katolickou sociální nauku na Katolické teologické fakultě UK v Praze, moderní filosoficko-etické myšlení na Fakultě sociálně ekonomické UJEP Ústí nad Labem, výběrové semináře na Pedagogické fakultě UJEP.

V letech 2000-2010 působil jako správce farnosti sv. Jiljí v Praze a P. Marie Růžencové v Plzni. Od roku 2010 do srpna 2013 byl správcem farnosti a rektorem papežské baziliky minor v Jablonném v Podještědí. V září 2010 obhájil licenciátní práci o využití zásnub při přípravě na manželství a získal titul ThLic. Aktuálně působí v klášteře bratří dominikánů v Olomouci.