NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Žáci veselské Církevní ZŠ poznávali dravce i velikonoční svátky

By Publikováno 20. 4. 2022 Aktuality, Školy

Vynášení Morany, výtvarná soutěž „Jaro je ve vzduchu“, návštěva seniorů v Denním stacionáři i poznávání velikonočních tradic tvořily v uplynulých týdnech náplň činnosti na Církevní základní škole ve Veselí nad Moravou.

Vítání jara

Školní družiny se v březnu loučily se zimou vynášením Morany. Připomněli si tento starodávný pohanský zvyk vítání jara, který se dochoval dodnes.

Školní klub vyhlásil výtvarnou soutěž pro 1. až 5. ročník s názvem Jaro je ve vzduchu. Zájem byl veliký, sešlo se množství obrázků a také prostorové modely květin. Účastníci dostali malou odměnu a diplom.

Děti školní družiny se sešly se seniory z Denního stacionáře Zdislava a užili si společné tvoření jarních dekorací. Zdobili vázy živými květinami a vyráběli společně „maxi“ tulipán.

V zámeckém parku zhlédly děti přehlídku známých i méně známých dravců žijících ve volné přírodě. Dravci se předvedli za letu i při lovu.

Projekt Poselství křesťanských Velikonoc

Po dvouleté pauze od projektového vyučování jsme letos navázali na tradici společné práce. V letošním roce jsme velikonoční projekt realizovali na téma „Mír a odpuštění“ s odkazem na současnou situaci ve světě. Do projektu se zapojili všichni žáci prvního i druhého stupně Církevní základní školy. Pedagogové pro ně připravili velmi pestrý program s velikonoční tématikou a dílničky s bohatým výtvarným programem. Společným prvkem pro všechny ročníky bylo výtvarné vyjádření míru a odpuštění. Každá třída vytvořila jeden díl puzzle, ze kterých byl vytvořen velkoplošný obraz.