NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Do velikonoční sbírky na platy kněží lze přispět i převodem z účtu

By Publikováno 13. 4. 2022 2 června, 2022 Aktuality

Zelený čtvrtek slaví věřící také jako den kněžství. V olomoucké arcidiecézi ovšem letos mohou lidé na své kněze pamatovat zvláštním způsobem i o velikonoční neděli, na kterou arcibiskup Jan Graubner vyhlásil sbírku na kněžské platy. Přispět do ní lze nejen fyzicky, ale také převodem z účtu.

„Obracím se k vám s pokornou prosbou o pomoc,“ psal arcibiskup Graubner věřícím ve svém pastýřském listu, který se četl o 5. neděli postní, a pokračoval: „To, co zatím odvedou farnosti každým rokem na biskupství, stačí na necelé jedny měsíční výplaty. Další výplaty hradíme z toho, co vydělá hospodaření biskupství zvláště v lesích a v zemědělství. To však stačit nebude. Od příštího roku zavedeme nový způsob vašeho ekonomického zapojení. Pro letošek jen nahradíme velikonoční sbírku na bohoslovce, kterých je dnes v semináři opravdu málo, velikonoční sbírkou na platy duchovních. Prosím o vaši štědrost.“

Do kostelní sbírky na služné duchovních lze přispět také platbou z účtu: jak jednorázově, tak trvalým platebním příkazem na účet Arcibiskupství olomouckého. Na uvedené jméno, příjmení a adresu dárce pak bude koncem roku vystaveno potvrzení o daru. Jako specifický symbol se uvádí IČ farnosti, které lze najít v diecézním katalogu nebo je sdělí správci jednotlivých farností.

Číslo účtu: 377688503 / 0300
Variabilní symbol: 911120
Specifický symbol: IČ farnosti (k dohledání zde)
Poznámka: jméno, příjmení, adresa

Všem dárcům upřímně děkujeme.