NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Arcibiskupský palác v Olomouci zahajuje turistickou sezónu

By Publikováno 7. 4. 2022 11 dubna, 2022 Aktuality, Kalendář hlavní strana, Památky, Tisková zpráva
Naplánovaná událost Aktuality Kalendář hlavní strana Památky Tisková zpráva
Olomouc – Arcibiskupský palác Mapa

Příprava na novou turistickou sezónu v sídle olomouckého arcibiskupství vrcholí. Už dnes, ve čtvrtek 7. dubna 2022, ji otevírá vernisáž výstavy „V kříži najdu vše, co hledám“, kterou připravilo arcidiecézní oddělení památkové péče. Od soboty 9. dubna pak mohou první návštěvníci využít příležitosti k prohlídkám v 10.00, 11.00, 13.45, 15.00 a 16.00.

Výstava „V kříži najdu vše, co hledám – Ukřižovaný Kristus pohledem lidového řezbářství a středověké poezie“ je instalována v tzv. výstavním sále, kde se s návštěvníky na prohlídkovém okruhu reprezentačních sálů tradičně loučíme a vedeme je pak přes velký dvůr Arcibiskupského paláce, kde mají možnost odpočinku.

Pro návštěvníky máme dobré zprávy. Vstupné zůstává zachováno – plné ve výši 120 Kč a snížené 80 Kč. V turistickém zázemí jsou vám k dispozici suvenýry – turistické vizitky, samolepky, magnetky, leporela, skládací letáky, brožury, omalovánky pro nejmenší a celá řada volně dostupných tiskovin informující o dalších památkách a destinacích v regionu. Nabízíme také pestrý sortiment císařských trojhránek a biskupských oplatků v několika příchutích. Milovníci vína tu také přijdou na své – najdou tu totiž produkty mešního vína, ale také hroznovou šťávu pro mladší strávníky, které dodává Arcibiskupské zámecké víno Kroměříž s tradicí působení od roku 1266. A kdo bude chtít, může načerpat energii díky zrnkové kávě podávané ve zdejším kávovaru turistické čekárny.

Kdy máme otevřeno? Od 10 do 17 hodin. V dubnu k nám můžete zavítat o sobotách a také 21.–24. dubna, kdy ve městě probíhá Flóra a tvarůžkový festival. Od května do září je pak otevřeno od pondělí do soboty a o státních svátcích, v říjnu o sobotách a státním svátku 28. října. Další aktuality a podrobnosti najdete na www.arcibiskupskypalac.cz.

Naši průvodci a pokladní z řad stálých průvodců, muzikantů, historiků, právníků nebo učitelů, ale také knihovníků a pastoračních asistentů jsou již připraveni na setkání s vámi. Jsme vděčni Statutárnímu městu Olomouc za podporu průvodcovské služby. Díky ní můžeme návštěvníky přivítat také na volných akcích, jako je Muzejní noc, Noc kostelů nebo Dny evropského dědictví, kdy se neobejdeme bez většího počtu průvodců.

David Mikša