NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Farnost Soběchleby zve na postní duchovní obnovu

Naplánovaná událost Aktuality Duchovní cvičení Kalendář hlavní strana
Soběchleby Mapa

Při postní duchovní obnově, která se v sobotu 2. dubna 2022 uskuteční v Soběchlebích, bude na téma „Osoba Ježíše Krista v obřadech velikonočního třídenní“ přednášet P. Pavel Ambros SJ, ředitel Centra Aletti v Olomouci a profesor Cyrilometodějské teologické fakulty v Olomouci.

„V postní době má člověk pracovat na proměně a obnově svého života, aby mohl žít opět plně jako křesťan. Má v této době obnovit autentické vztahy, navázat znovu dialog s druhými, odpočinout si a vrátit se k tomu, co činí život křesťana křesťanským,“ vysvětluje soběchlebský farář P. Josef Červenka, proč se zúčastnit duchovní obnovy.

Zahájí ji v 8.30 růženec světla, následují dvě přednášky s meditací a v 11.30 bolestný růženec, po obědě pak od 13.00 konference s odpověďmi na dotazy zúčastněných, třetí přednáška s meditací, v 15.00 křížová cesta ve farním kostele a souběžně svátost smíření a v 15.45 mše svatá.

Účastníci mají zajištěné občerstvení a oběd, hlásit se lze na e-mailu farasobechleby@seznam.cz. S sebou je třeba mít Nový zákon, sešit na poznámky a kancionál.