NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Oceněná vína z arcibiskupských sklepů jdou do prodeje

By Publikováno 18. 3. 2022 Aktuality, Hospodaření

Nejen za pomoci půlky známého televizního dua Kluků v akci se během právě končícího týdne v prostorách společnosti Arcibiskupské víno Kroměříž uskutečnilo lahvování vína. Do skla, a tak o krok blíže k zákazníkům, se díky tomu dostalo přes 45 tisíc lahví z ročníků 2019, 2020 a také 2021.

Lahvovaly se odrůdy Rulandské šedé, Rulandské bílé, Ryzlink rýnský, Pálava, Sauvignon, Muškát moravský, Irsai Oliver, Chardonay, Modrý portugal, Alibernet a Merlot.

„Tahle krásná, ale těžká práce by se neobešla bez skvělé pomoci zaměstnanců Arcibiskupského vína a také zaměstnanců arcibiskupské kurie a metropolitní kapituly v Olomouci, a podpořil nás také známý herec Ondřej Slanina z pořadu Kluci v akci, který je odběratelem arcibiskupského vína,“ říká výrobní ředitel společnosti Michal Výstup.

Čerstvě nalahvovaná vína už podle něj prošla několika soutěžemi a byla oceněna např. v San Francisku nebo Texasu. „Zákazníci si je mohou zakoupit buď v naší prodejně v Kroměříži, anebo na e-shopu – větší část bude k dostání již před Velikonocemi,“ dodává.