NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Pomoc Ukrajině: z Arcibiskupského gymnázia vypravili tři dodávky, jinde pořádají finanční sbírky

By Publikováno 1. 3. 2022 Aktuality, Školy

Situace na Ukrajině není lhostejná ani žákům a pracovníkům církevních škol. Například studenti Arcibiskupského gymnázia v Kroměříži (AG) si v pondělí 28. února 2022 symbolicky oblékli žluto-modré oblečení a za dobrovolný příspěvek prodávali stuhy, výtěžek sbírky samozřejmě půjde na podporu Ukrajiny. Během pondělka také uspořádali sbírku materiální pomoci.

Po konzultaci s konkrétními lidmi z Ukrajiny do ní přijímali zejména nabité powerbanky, předplacené SIM karty a mobilní telefony, ale také deky a spacáky, baterky, svíčky, prádlo, dětskou výživu, sušenky a čokolády nebo hygienické potřeby. „Za jediný den vybrali studenti, rodiče a přátele AG humanitární pomoc, která zaplnila tři velké dodávky. Celý náklad jsme ještě v pondělí večer naložili a v časných ranních hodinách s ním pak vyrazili do Užhorodu,“ shrnul ředitel gymnázia Jan Košárek.

Do pomoci Ukrajině se zapojili i další. Finanční sbírku na tento účel zahájila již v pátek Církevní základní a mateřská škola ve Zlíně, vybrané příspěvky budou předány pracovníkům místní Charity. „Svým příspěvkem a modlitbou tak děti mohou podpořit rodiny na Ukrajině. Věříme, že díky tomu pocítí větší vděčnost za vlastní dary a zároveň se učí drobným skutkům milosrdenství, ke kterým postní doba vybízí,“ říká ředitelka školy Michaela Černošková.