NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Ovdovělí se vydávají na cestu do Fátimy

By Publikováno 16. 2. 2022 Aktuality

Společenství vdov a vdovců srdečně zve každého, kdo chce po dlouhé době karantény posílit svou imunitu pěší turistikou. „Pěšky do Fátimy přes Santiago de Compostela aneb Osvěžení těla, mysli a duše“ mohou lidé vyrazit po celý měsíc březen 2022.

„Člověk je úzce spojen s přírodou a i v ní se může vrátit sám k sobě, k přátelům, k Bohu. Otevřít se kráse kolem nás, poslouchat šumění lesa, zpěv ptáků, obdivovat krásu rozvíjejících se květů, žasnout nad vznešeností hor,“ zvou pořadatelé na společnou cestu ze Zlína do Fátimy, která měří cca 3 160 km.

Pas ani velké zásoby ovšem nejsou třeba: vydat se na pouť může kdokoli, kdykoli a ve svém okolí. „Každého jen prosíme, aby si zapsal počet ušlých kilometrů a pravidelně je společně s uvedením jména a ročníkem narození hlásil na telefon 606 721 274 nebo e-mail barevnaevca@seznam.cz vedoucí Evě Běhulové,“ dodávají členové společenství.

Nasbírat oněch více než tři tisíce kilometrů by rádi během března a nabízejí také šesti- až osmikilometrové společné výšlapy v okolí Zlína: z Burešova do Kostelce, na Jaroslavické paseky nebo na Janovu hor. „Termíny a popis trasy se upřesní včas podle domluvy, počasí a zájmu,“ dodávají pořadatelé.