NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

O Světovém dni nemocných se požehnání dostalo třem klinikám Fakultní nemocnice Olomouc

By Publikováno 14. 2. 2022 25 února, 2022 Aktuality, Fotogalerie, Nemocní

U příležitosti Světového dne nemocných navštívil v pátek 11. února 2022 Fakultní nemocnici Olomouc arcibiskup Jan Graubner. Po setkání se zástupci vedení nemocnice proběhlo požehnání prostor na třech klinikách.

Kliniku plicních nemocí a tuberkulózy navštívil otec arcibiskup v doprovodu nemocniční kaplanky Marie Maňákové. Proběhlo požehnání dvou oddělení, setkání s personálem a pacienty, které arcibiskup Graubner přátelsky pozdravil.

Na Onkologickou kliniku zavítal bývalý nemocniční kaplan Roman Nehera, který se stal trvalým jáhnem. Zdravotníci se zúčastnili obřadu a závěrem dostali od kaplanky Magdaleny Lis vlastnoručně upečená perníková srdíčka a vyrobené motivační kartičky s citáty o naději.

Hemato-onkologickou kliniku navštívil Mons. Bohumír Vitásek společně s kaplankou Janou Březinovou. Po přivítání personálem Mons. Vitásek požehnal prostory a zdravotníci obdrželi motivační kartičku s „Boží rukou“ – plastikou z kamene, kterou zhotovil olomoucký sochař Julius Pelikán v době 2. světové války. Nemocniční kaplani se shodli, že na všech klinikách zavládla příjemná a přátelská atmosféra, v duchu vzájemné vděčnosti.

Světový den nemocných byl vyhlášen roku 1993 z podnětu papeže Jana Pavla II. Připadá na 11. února a tento den je více než 150 let připomínán také jako svátek Panny Marie Lurdské. Motto letošního světového dne zní „Buďte milosrdní, jako je milosrdný váš Otec! (Lk 6,36): Postavit se po boku trpících v pouti lásky“.

Petr Bielesz, FNOL

Fotogalerie