NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Arcibiskupské lesy představují nabídku na únorovou aukci dříví

By Publikováno 8. 2. 2022 Aktuality, Hospodaření

V pořadí již druhou aukci pořádají Arcibiskupské lesy a statky Olomouc (ALSOL) na lesnickém úseku Zámeček v Bílanech u Kroměříže a představí širokou nabídku výřezů z rozmanitých druhů dřevin, která má v součtu více než 850 m3.

„V letošním roce bude nabídka dříví opravdu pestrá, ať už s ohledem na druhovou skladbu, tak i na samotné vlastnosti jednotlivých výřezů, kterých je pro účastníky dražby přichystáno více než 450,“ popisuje jednatel ALSOL Arnošt Buček.

„Zájemci se mohou těšit na mimořádné výřezy dubů, javorů, jilmů, jasanů, jabloní, nebo například ořešáků, habrů, akátu, modřínu či lípy,“ říká Arnošt Buček s tím, že druhý ročník veřejné aukce bude opět výjimečný i díky místu konání.

„Netroufám si tvrdit, který z výřezů patří mezi nejcennější položky aukce, protože nabídka je opravdu zajímavá. Počínaje dubem o objemu téměř 11 metrů krychlových, až po jilm s velmi originální kresbou. Největší skvost proto odhalí až zájem účastníků při aukci,“ doplňuje na závěr obchodní ředitel ALSOL Josef Svoboda.

Aukce dříví proběhne 17. února 2022 v Bílanech u Kroměříže a dražitelé budou mít možnost fyzicky si prohlédnout jednotlivé výřezy a posoudit jejich kvalitu před zahájením samotné aukce. S ohledem na aktuální epidemiologickou situaci je účast na aukci podmíněna předchozí registrací.

Zdroj: ALSOL.cz