NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Žáci veselské Církevní ZŠ na lyžích i traktoru

By Publikováno 7. 2. 2022 Aktuality, Školy

Lyže, koloběžka i kovadlina patřily mezi nářadí, které v uplynulých týdnech provázely žáky Církevní základní školy ve Veselí nad Moravou.

Lyžařský kurz v Jeseníkách

V podmínkách složité epidemiologické situace se nám podařilo zorganizovat pro žáky 2. stupně lyžařský kurz na horské chatě Orientka v Jeseníkách. Za krásného počasí a dobrých sněhových podmínek se všichni naučili základům lyžování a zdatnější lyžaři svoji techniku zdokonalili. Užili si také závody ve slalomu, zábavu v bazénu a při večerních programech. Domů se všichni vrátili spokojení a nadšení.

Florbalový turnaj

Po dlouhé odmlce se dočkali také naši sportovci svých soutěží. Žáci florbalového kroužku se zúčastnili okresního přeboru ve Velké nad Veličkou, kde obsadili hezké 2. místo. Nejlepším střelcem byl Vojta Nejezchleba.

Turistický kroužek

V lednu se uskutečnilo Veselské noční kolečko, které pořádali veselští skauti a zúčastnil se i náš turisťák. Start byl v 19.00 na Bartolomějském náměstí a trasa vedla do Uherského Ostrohu a zpět. Během 9km pochodu kolem Moravy byly připraveny aktivity, např. slalom na koloběžce, poznávání souhvězdí, zkouška čichu a další. Ke skautské klubovně jsme se vrátili ve 22.30 a zahřáli se čajem a připraveným občerstvením. Všichni si noční pochod moc užili.

Exkurze na učilišti

OA a SOU ve Veselí nad Moravou připravila pro žáky naší školy praktické ukázky svých studijních oborů. Žáci si prohlédli dílny, vyzkoušeli pájení elektrického obvodu, jízdu na trenažerech a v kovárně si sami ukovali hřebík. Nejvíce se všem líbilo řízení traktoru.