NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Jubilejní den nemocných se bude slavit v kostelech, nemocnicích i médiích

By Publikováno 31. 1. 2022 14 února, 2022 Aktuality, Nemocní

U příležitosti XXX. Světového dne nemocných, který si připomeneme 11. února 2022, vydal papež František poselství na téma „Buďte milosrdní, jako je milosrdný váš Otec!“ (Lk 6,36). K oslavě se věřící sejdou na několika místech olomoucké arcidiecéze.

Přímo v tento den, pátek 11. února, zavítá arcibiskup Jan Graubner do Fakultní nemocnice Olomouc, aby se setkal s členy managementu a zdravotníky. Při této příležitosti také požehná prostory onkologické kliniky.

Mši svatou za pacienty a jejich blízké, lékaře, sestry, nemocniční kaplany a všechny, kdo se jakkoli starají o nemocné a umírající, bude v neděli 13. února od 10.00 v katedrále sv. Václava v Olomouci slavit biskup Josef Nuzík, předseda Rady ČBK pro zdravotnictví. Její sledování nabídne také televize Noe. Při bohoslužbě budou zúčastnění prosit za pacienty a jejich blízké, lékaře, sestry, nemocniční kaplany a všechny, kdo se jakkoli starají o nemocné a umírající.

Na tentýž úmysl bude slavena také mše svatá ve středu 16. února od 16.00 v kostele sv. Filipa a Jakuba ve Zlíně, za účasti zdravotníků Krajské nemocnice T. Bati ji bude celebrovat Mons. Bohumír Vitásek, biskupský delegát pro pastoraci nemocných a prezident Arcidiecézní charity Olomouc.

Ten se do oslav Světového dne nemocných zapojí ještě jinak: jeho komentář k poselství Svatého otce totiž v pořadu „Myšlenka na den“ odvysílá rádio Proglas v pátek 11. února 2022 přibližně v 5.25, 11.55 a 17.55. (celý text papežova poselství si lze přečíst zde)

A k oslavě jubilejního Světového dne nemocných se přidává také televize Noe. Po celý rok bude vysílat pořady, které přiblíží službu nemocničních kaplanů, i mše svaté z kaple studia Telepace, kde se každý měsíc bude sloužit mše svatá za rozvoj duchovní péče v jedné z našich diecézí. Nebudou chybět ani přenosy z poutí zdravotníků, reportáže z konferencí a setkání křesťanských lékařů a sester.