NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Nalaďte si Radio Proglas od 24. do 30. ledna 2022

By Publikováno 24. 1. 2022 30 ledna, 2022 Média

Přinášíme programové tipy z nabídky Radia Proglas v aktuálním týdnu.

Do pořadu Dopoledne s Proglasem přijde v pondělí 24. ledna od 9.00 Alexandra Jacobea. Od roku 2021 působí jako evangelická farářka v pražských Dejvicích. Stala se jednou z tváří projektu Nekostel, který vznikl pod patronací Českobratrské církve evangelické. O práci farářky v dnešní společnosti bude řeč od 9.00.

Šárka Miková přednáší o Teorii typů, z níž vyplývá, že děti nejsou stejné. Vyškolila také tisíce českých učitelů. V pondělí 24. ledna si s ní v pořadu pražského studia budeme povídat o vrozených potřebách, podle kterých každý z nás patří k určitému typu osobnosti. Více můžete slyšet od 20.15.

V pondělí 24. ledna, v předposledním dnu Týdne modliteb za jednotu křesťanů, si právě o tomto tématu můžete povídat s šéfredaktorem Pavlem Mikšů. Noční linka začíná ve 22.30.

K uskutečnění projektu, zaměřeného na motorické obtíže u dětí, získala Kamila Banátová podporu Nadačního fondu Univerzity Palackého v Olomouci. Cílem je adaptovat do českých škol nástroj k odhalení těchto komplikací, a předejít tak dalším nežádoucím problémům, jakými mohou být úzkostné a depresivní stavy, poruchy chování či nadváha. Více přinese pořad olomouckého studia, který na úterý 25. ledna na 20.15 připravila Gabriela Žilinská.

V našem seriálu Po stopách sběratelů lidových písní si tentokrát v rámci pořadu Folklorní okénko představíme Josefa Černíka, jehož největším dílem je sbírka Zpěvy moravských Kopaničářů, která obsahuje kolem 2000 písní zaznamenaných v oblasti Moravských Kopanic. Neomezoval se však jen na tuto oblast. Jako jeden z mála sběratelů lidových písní zaznamenával i písně cikánské. Více se dozvíte ve středu 26. ledna v 16.55.

Ve středu 26. ledna se podíváme za královéhradeckými zvony a zvoníky. Neopomeneme ani třetí největší zvon v naší republice s jeho více než 500 letou historií, a sice zvon – sv. Augustin. Podíváme se také na unikátní Společenství zvoníků, které má svůj ceremoniál i dobové kostýmy. Pořad královéhradeckého studia uslyšíte od 20.15.

Skautský ostrov nebo skautské biřmování. I takové speciality mohou okusit skauti ve Švédsku, k nimž se hlásí i tamní král. Je skauting univerzální myšlenkou? A jak moc se liší jeho výchovné myšlenky u nás a v severských zemích? O tom povypráví Veronica a Pavel Šochmanovi, skautští vůdci ze Stockholmu. Poslouchejte ve čtvrtek 27. ledna od 16.00 pořad Za 5 pět.

V dalším vydání týdeníku Hrajte, kapely! ve čtvrtek 27. ledna pro vás od 16.55 vybíráme taneční a koncertní melodie v podání velkých i malých dechových orchestrů. Profesionální flétnistka a hudební pedagožka Martina Komínková bude s redaktorkou Radkou Rozkovcovou mluvit zejména o online výuce metodiky hry na zobcové flétny. Jejich rozhovor uvedeme ve čtvrtek 27. ledna od 20.15.

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho zajímavých informací najdete na internetové adrese www.proglas.cz.