NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Myslela jsem na sebevraždu, utrpení mě ale naučilo žít a pomáhat

By Publikováno 19. 1. 2022 Aktuality, Zkušenosti s Bohem

Stala jsem se obětí sexuálního zneužívání, dostala jsem ale mnohonásobně víc, a za to jsem vděčná, vrací se pro rubriku Zkušenosti s Bohem do své bolestné minulosti Klára.

Jako dítě a puberťák jsem žila normálním životem bez hlubšího vztahu s Bohem. Obrovský zlom přišel s mým 15. rokem, popsala bych ho jako most, po kterém jsem přešla ze starého života do života nového. Přišla totiž velká rána, která mi změnila život: stala jsem se obětí sexuálního zneužívání a psychického týrání. Psychickou bolest a stud jsem nezvládala a začala jsem se sebepoškozovat a přemýšlela o ukončení života. Vzpomínám, jak jsem s pláčem obviňovala Boha za to, co se mi stalo a že to dopustil.

Dnes Bohu za tuto zkušenost děkuji. Jsem mu za ni vděčná, protože právě ona mě naučila, jak žít. Právě díky tomu, co se stalo, jsem našla sama sebe. Řeknu ještě tolik: Nelituji toho a kdybych to mohla změnit, neudělala bych to. Klidně bych si tím prošla znovu, jen abych poté mohla pocítit to vítězství, tu Boží přítomnost. I když jsem toho hodně ztratila, dostala jsem mnohonásobně víc, a za to jsem vděčná. Troufám si říct, že od té doby jsem Bohu blíž, každým okamžikem zakouším střípek jeho lásky.

Nejcennější hodnota je pro mě žít pro druhého, žít s lidmi a pro lidi mě v životě naplňuje. Být služebnicí Boží můžu uplatnit ve svém povolání, a především v politice. Chtěla bych ať už v politice, anebo kdekoli jinde zastávat pravdu, lásku a mír, udržet si své hodnoty a navždy zůstat služebníkem, který slouží lidem. Ráda bych pokračovala v duchovním růstu. Vím, že je přede mnou dlouhá cesta, ale ráda opráším boty a na tu dlouhou pouť vyjdu. Chtěla bych žít jako správný křesťan, chtěla bych jednat podle svého nejlepšího vědomí a svědomí, abych mohla jít vzpřímeně a sama sobě se beze studu podívat do očí. Abych se zastávala slabších, hájila Pravdu, Mír a Lásku. Abych vždy jednala čestně a spravedlivě ve jménu Boha Otce.

Klára