NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Hejtman, primátor a biskup prošli Olomoucí při tříkrálové koledě

By Publikováno 7. 1. 2022 16 března, 2023 Aktuality, Charita, Fotogalerie

Společnou modlitbu v katedrále sv. Václava a koledování po institucích města a kraje absolvovali ve čtvrtek 6. ledna 2022, o slavnosti Zjevení Páně, koledníci Josef Suchánek, hejtman Olomouckého kraje, Miroslav Žbánek, primátor Statutárního města Olomouc, a biskup Josef Nuzík.

Na koních společně během dopoledne projeli ulicemi města a navštívili přitom vedle zmíněné katedrály i olomouckého arcibiskupa Jana Graubnera, rektorát Univerzity Palackého, radnici nebo sídlo Olomouckého kraje a u sloupu Nejsvětější Trojice na Horním náměstí se setkali s kolemjdoucími. Zpěvem je přitom doprovodili zpěváci ze sboru opery a operety Moravského divadla Olomouc pod vedením Lubomíry Hellové a také děti z olomoucké církevní školky Ovečka.

Od počátku vzniku Tříkrálové sbírky v roce 2000 zůstává její záměr stejný – získat finanční prostředky na pomoc lidem v nouzi. Charita Olomouc věnuje výtěžek z Tříkrálové sbírky 2022 na rozvoj domácí hospicové péče na Olomoucku a na vytvoření zázemí sociálních služeb věnujícím se lidem s duševním onemocněním. Podpoří rovněž důstojné zaopatření zemřelých klientů střediska Samaritán pro lidi bez domova.

Fotogalerie (Pavel Langer / Člověk a Víra)