NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Arcibiskupské lesy a statky Olomouc chystají aukci dříví

By Publikováno 4. 1. 2022 Aktuality, Hospodaření

Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. připravují další aukci vybraných sortimentů dříví, která se uskuteční v půlce února v lokalitě Zámeček u Kroměříže.

„Výjimečné dříví si zaslouží výjimečné zacházení. Proto jsme se již podruhé rozhodli uspořádat aukci dříví z lesů ve správě společnosti Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Počítáme také se zapojením dalších soukromých vlastníků lesa,“ uvedl jednatel společnosti Arnošt Buček a doplnil, že v letošním roce bude aukce probíhat prezenčním způsobem a nově také obálkovou metodou.

Dražitelé budou mít možnost fyzicky si prohlédnout jednotlivé výřezy a posoudit jejich kvalitu před zahájením samotné aukce. O výjimečnosti nabízených sortimentů vypovídá nabídka uplynulého ročníku, kdy nejvíce ceněným kusem byl dubový výřez se středovým průměrem 133 cm, v délce 7,3 m o objemu 8,82 m3. Také v letošním roce bude připravena pestrá nabídka výřezů.

Termín aukce je stanoven na 17. února 2022. Zájemci se mohou přihlašovat již nyní. Více informací na alsol.cz/uvod/lesy/aukce-drivi.