NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Pozvěme k sobě Spasitele, a s ním prožitý rok bude dobrý

By Publikováno 31. 12. 2021 23 června, 2022 Aktuality, Články – Graubner

Před oslavami příchodu nového roku se arcibiskup Jan Graubner obrací k věřícím se svým přáním.

Milí přátelé,

každému z vás přeju požehnaný nový rok, každý den v něm.

Vstupujeme do něj v závěru vánočních svátků, kdy jsme se otevřeli tomu, který přichází jako Zachránce, tedy jako ten, kdo dává naději a který – když ho necháme působit ve svém životě a ve svém srdci – proměňuje nás i naše vztahy.

Přeju vám, aby nový rok byl dobrý. Nebude bez problémů, to může být jen v nebi. A proto když narazíme na problémy, berme je jako ujištění, že jsme zatím ještě živí tady na zemi. Ale abychom se v nich neutopili, aby nás nepřeválcovaly, bude vždycky dobré si osvěžit Vánoce a znovu pozvat toho, který přichází jako Zachránce, Spasitel a Vykupitel i do našich konkrétních problémů, se kterými si občas nevíme rady.

Stojí za to ho pozvat a nechat ho v sobě milovat, odpouštět nebo mu svěřit svou netrpělivost, aby on byl v nás ten trpělivý nebo vytrvalý. A já věřím, že takto prožitý rok – ať nás v něm potká cokoliv – bude dobrý.

Přeju vám, aby na konci tohoto roku, až se budeme dívat zpátky, mohl každý říct: Byly tam skvělé zkušenosti a to, co nás potkalo, nás nezlomilo, ale posílilo a naplnilo novou nadějí.

Tak požehnaný nový rok.

+ Jan Graubner