NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Mobilní univerzita CMKA pokračuje návštěvou Olomouce

By Publikováno 9. 12. 2021 26 prosince, 2021 Kalendář hlavní strana, Přednášky
Naplánovaná událost Kalendář hlavní strana Přednášky
Olomouc Mapa

Mobilní univerzita Cyrilometodějské křesťanské akademie nabízí vysoce kvalifikované průvodce a přednášející, aktuálně vyvíjené specializované programy a osobní sounáležitost s vytvářením nových kontaktů a společenství. Přednášky probíhají během jízdy autobusu, výklad pak na místě a součástí je i mše svatá. Nejbližší poutně-studijní zájezd se uskuteční v sobotu 11. prosince 2021 a jeho cílem bude Olomouc.

V plánu je od 9.00 mše svatá v katedrále a její prohlídka, od 11.00 prohlídka Arcibiskupského paláce a seminář na témata církev jako společenství a 100 let od jmenování A. C. Stojana olomouckým arcibiskupem. Současný arcibiskup Jan Graubner se s účastníky setká odpoledne a promluví o adventním prožívání synodální cesty církve v rodině. Poté se účastníci přemístí do Arcibiskupského kněžského semináře a také na Svatý Kopeček.

Účastníků prvního běhu mobilní univerzity v zimním semestru je 56 a pocházejí z různých míst brněnské a olomoucké diecéze, od Blatnice pod sv. Antonínem přes Brno po Moravskou Třebovou. Před nástupem do autobusu jsou všichni testováni a dodržují platná protiepidemická pravidla. Za sebou již mají říjnovou návštěvu Tetína a Svatého Jana pod Skalou a listopadovou cestu na Velehrad, do Starého Města a Uherského Hradiště. Posledním cílem zájezdů zimního semestru bude 15. ledna 2022 Filipov a Jablonné v Podještědí s tématem svatí a světice v naší historii.