NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

I malá pomoc může být velkým startem. Charitní projekt Liška on-line hledá nové dobrovolníky

By Publikováno 29. 11. 2021 Aktuality, Charita

Máte radost z pomoci bezradným studentům? Charita Olomouc hledá pro projekt Liška online, který zajišťuje doučování žáků základních škol v Olomouci a okolí, nové dobrovolníky.

Barbora Zuberová pomáhá jako dobrovolnice projektu Liška online několikátým rokem. Původní profesí pedagožka přiznává, že největší odměnou je pro ni možnost pomáhat svou energií a schopnostmi dětem, které si s probíranými látkami nevědí rady. „Největší radost mám, když se podaří dokončit školní docházku a ty děti nekončí jako nepřizpůsobivé. To mě naplňuje pocitem dobře vykonané práce,“ přiznává.

Dlouholetá dobrovolnice je jedním ze sedmnácti lektorů, kteří se aktuálně bez nároku na honorář věnují doučování dětí ze základních škol. Projekt Liška online, který probíhá skrze internetovou službu Google meets, zprostředkoval více než 600 odučených hodin a pomohl v minulých měsících řadě žáků napravit svůj školní prospěch a zvýšit jejich zájem o vzdělání. Vzhledem k distančním formám výuky navíc ve spolupráci s nadačním fondem IT People podpořil řadu rodin také zapůjčením více než dvou desítek počítačů.

Přesto by projekt nemohl i nadále fungovat bez podpory dobrovolníků, kterým nejsou osudy bezradných dětí lhostejné. Charita Olomouc proto nyní hledá další ochotné lektory, kteří by se rádi doučování dětí věnovali. Zájemci mohou kontaktovat Evu Lexmaulovou na telefonním čísle 739 355 026 nebo na emailové adrese: eva.lexmaulova@olomouc.charita.cz. Podejte pomocnou ruku dětem ještě dnes.

Tobiáš Czekaj, Charita Olomouc