NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Katedrálu sv. Václava ozdobí vánoční strom z Jeseníků

By Publikováno 24. 11. 2021 Aktuality

Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. (ALSOL) věnovaly vánoční jedli před katedrálu sv. Václava. Sedmadvacetiletý strom putoval z polesí Domašov až do Olomouce na korbě odvozní soupravy, která lesníkům pomáhá při boji s kůrovcovou kalamitou v Jeseníkách a Rychlebských horách.

„Jsme moc rádi, že můžeme přispět k vánoční atmosféře na tak významném místě, jako je náměstí před katedrálou. Vánoční jedli jsme přivezli až z polesí Domašov v Jeseníkách, kde by v budoucnu bránila stavebním úpravám. Mohutný strom měří více než 11 metrů a podle letokruhů lesníci napočítali stáří dvacet sedm let,“ uvedl jednatel ALSOL Arnošt Buček a zároveň dodal, že adventem život jedle nekončí. „Máme téměř měsíc na to, abychom zvolili tu nejlepší z variant, jak s jedlí naložit. Její dříví určitě najde využití,“ uzavřel.

Vánoční jedle ozdobí připravované adventní trhy před katedrálou sv. Václava, které proběhnou od 4. do 23. prosince 2021. Kromě vánočního stromu z Arcibiskupských lesů a statků zde zájemci uvidí také stylovou vánoční výzdobu a mohou navštívit prodejní stánky, nabízejících horký punč či rukodělné výrobky.

Dagmar Obšilová, ALSOL