NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Advent na zámku nabídne prohlídky vyzdobených sálů i výrobu věnců

By Publikováno 15. 11. 2021 23 listopadu, 2021 Aktuality, Kalendář hlavní strana, Památky

Na adventní víkendy připravuje Arcibiskupský zámek v Kroměříži prohlídky vyzdobenými reprezentačními sály – celkem osm jich bude vyzdobeno v duchu konkrétního svátku. Květinové vazby a dekorace tak budou symbolizovat např. odkaz sv. Ondřeje, sv. Barbory nebo sv. Lucie. Slavnostně prostřena bude též vánoční tabule. V sobotu 27. listopadu 2021, tedy těsně před první adventní nedělí, si navíc můžete přímo na zámku vyrobit svůj vlastní adventní věnec.

Speciální floristická instalace navozující vánoční atmosféru bude k vidění i v sale terreně, ve vstupním prostoru pak prodejní výstava vánočních dekorací z rukou našich floristek, zakoupit bude možné i další rukodělné výrobky a vánoční hvězdy. V Podzámecké zahradě – na schodech Colloredovy kolonády se můžete těšit na vystoupení dětí ZUŠ a studentů Konzervatoře P. J. Vejvanovského.

Akce se koná ve dnech 27.–28. listopadu, 4.–5. prosince, 11.–12. prosince a 18.–19. prosince. Vstup z Podzámecké zahrady přes salu terrenu.

Program:

  • galerijní prohlídka Reprezentačními sály „Od adventu do Třech králů“
  • výstava originální vánoční floristické instalace v sale terreně
  • výroba adventních věnců – workshop (pouze 27. listopadu)
  • edukativní program pro děti
  • výroba drobných dárků z přírodních materiálů
  • prodej rukodělných předmětů s vánoční tematikou
  • hudební vystoupení žáků ZUŠ a Konzervatoře P. J. Vejvanovského Kroměříž

V sobotu 27. listopadu si také můžete přímo na zámku vyrobit svůj vlastní adventní věnec pod vedením floristky s 20letou praxí a vítězky celostátní floristické soutěže z roku 2019. Nabízíme dva tříhodinové workshopy se začátkem v 9.00 a 13.00, kapacita 15 osob. Každý účastník, resp. účastnice si může přivést jedno dítě coby pomocníka/diváka. Cena 1300 Kč zahrnuje materiál pro výrobu adventního věnce, zapůjčení nářadí, certifikát o absolvování kurzu a vstup na prohlídku vánočně vyzdobenými reprezentačními sály. Do přihlášky prosím uveďte požadovanou barevnost adventního věnce a čas zahájení workshopu. Uzávěrka přihlášek 16. listopadu na e-mailu zamek-kromeriz@ado.cz. Sraz účastníků v 9.00 a 13.00 před salou terrenou v Podzámecké zahradě.

Zdroj: www.zamek-kromeriz.cz