NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Děti z olomoucké církevní školky slavily den Všech svatých

By Publikováno 2. 11. 2021 Aktuality, Školy

O slavnosti Všech svatých, tedy v pondělí 1. listopadu 2021, se rodiče s dětmi z Církevní mateřské školy Ovečka v Olomouci sešli při výrobě lucerniček a poté se s nimi vydali do ulic.

Během dílničky, kdy děti s rodiči lucerničky zdobily (listy, peříčky, barevným papírem, vystřihovánkami a přírodním provázkem) jsme zpívaly píseň Pozdraveno budiž světlo. Pověděli jsme si, kdo jsou to svatí, že Bůh umí udělat srdce každého člověka svěží a krásné od mládí až do stáří. Pokud jsou lidé s ním, mohou se mu podobat, protože on je stále plný života, dobra, z lásky se radostně rozdává. Pověděli jsme si o domě plném světla, kde v něm byli lidé spokojení a nic jim nechybělo. Ten dům je Boží království, to světlo Boží milost. Lidé, kteří se nebáli vstoupit do tmy jsou světci, protože oni rozdávali světlo.

A protože i my se snažíme být lidmi, přes které svítí slunce – slunce Boží lásky, vyšli jsme společně parkem ke katedrále. Při rozsvícených lucernách jsme zpívali písně „Moje malé světélko“ a „My jsme jako malé svíčky, svítíme“. U katedrály sv. Václava jsme se společně pomodlili a v modlitbě pamatovali i na naše rodiny a na všechny kdo nás z tohoto světa opustili. Někteří z nás tuto oslavu ukončili mší svatou v tomto chrámu.

Ilona Hamplová, ředitelka CMŠ Ovečka