NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Oblečení, boty, knihy, domácí potřeby, nábytek – Samaritan wanna please you

By Publikováno 19. 10. 2021 Aktuality, Charita, Kalendář hlavní strana
Naplánovaná událost Aktuality Charita Kalendář hlavní strana
Olomouc – U Samaritána (Wurmova 11) Mapa

Charita Olomouc srdečně zve veřejnost na „Samaritan wanna please you – blešák“, který proběhne v pondělí 25. října 2021 od 12.00 do 20.00 před prodejnou U Samaritána na Wurmově 11 v Olomouci. V prostorách obchodu, nádvoří a parkánu se uskuteční prodej věcí z druhé ruky. Výtěžek z akce bude věnován na podporu provozu obchodu Samaritán.

Centrum materiální pomoci Charity Olomouc zajišťuje přijímání a další distribuci darů k potřebným prostřednictvím služeb. „To vše se děje díky obchodu Samaritán, kde dary přijímáme a uskladňujeme. Nicméně ne vždy najdeme pro dary upotřebení u potřebných ve službách, z toho důvodu je za drobné částky prodáváme,“ přibližuje Marek Šenkyřík, koordinátor Centra materiální pomoci.

Během pandemie se v prodejně Samaritán nashromáždilo velké množství darů, které se nepodařilo věnovat potřebným ani prodat. „Návštěvníkům nabízíme příležitost pořídit za levnou cenu pánské, dámské a dětské oblečení, boty, knihy, LPs, porcelán, domácí potřeby, menší kusy nábytku aj. Výtěžkem z blešáku pokryjeme náklady spojené s provozem obchodu Samaritán, kde probíhá příjem, třídění a distribuce darů. Obchod tak nadále bude moct plnit svůj smysl pomoci potřebným,“ vysvětluje Marek Šenkyřík.

Eva Štefková, Charita Olomouc