NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Arcibiskup Graubner se setkal s koordinátory projektu Erasmus

By Publikováno 19. 10. 2021 Aktuality, Školy

Po více než roce on-line schůzek dorazili v úterý 11. října 2021 na Arcibiskupské gymnázium v Kroměříži koordinátoři projektu Erasmus z Anglie, Irska a Německa. Všichni si hned uvědomili, jak důležitý je osobní kontakt, který moderní technologie jednoduše nahradit nemohou.

Na úterní dopoledne si studenti 5K, pracující na projektu zabývajícím se environmentálními opatřeními v jednotlivých zemích (zatím bohužel jen v online prostředí pomocí eTwinningu), výborně připravili prohlídku školy a města. Odpoledne proběhla pracovní schůzka, jejímž cílem bylo konkretizovat program společného setkání studentů všech čtyř škol, ke kterému by mělo dojít ve dnech 20. až 25. ledna 2022.

Ve středu se všichni zúčastnění vypravili do Olomouce, kde si prohlédli město a setkali se s otcem arcibiskupem Janem Graubnerem. Odpolední a večerní hodiny patřily společným diskuzím o obsahu projektu a plánování jeho dalšího průběhu.

Ve čtvrtek dozněla jazyková změť angličtiny, němčiny, francouzštiny, italštiny i španělštiny a koordinátoři projektu se vydali na cestu domů.

Hlavním cílem projektu je zvyšovat povědomí studentů o rozličných způsobech ochrany životního prostředí, sdílení příkladů dobré praxe – ať již na školách nebo na celostátní úrovni – a společné hledání nových cest.

Pokud epidemiologická situace dovolí, budou se moci čeští studenti osobně seznámit se svými zahraničními partnery v Kroměříži v lednu 2022, na kdy je plánováno první setkání studentů.

(ag)