NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Svatý Hostýn bude o víkendu dějištěm tradiční Svatohubertské pouti

Naplánovaná událost Aktuality Ekologie Hospodaření Kalendář hlavní strana
Svatý Hostýn Mapa

Sobota, 16. října, bude na Svatém Hostýně patřit mysliveckým tradicím. Po roční pauze, způsobené protiepidemickými opatřeními, se zde uskuteční tradiční Svatohubertská pouť s kompletním doprovodným programem, která vyvrcholí slavnostní mší svatou, celebrovanou arcibiskupem Janem Graubnerem.

„Ukázky loveckých signálů, loveckých psů, myslivečtí trubači, pásmo lesní pedagogiky a spousta dalšího bude k vidění v průběhu sobotního dne. Avšak tou hlavní náplní bude slavnostní mše svatá na počest sv. Huberta, patrona všech myslivců a lesáků. V letošním roce opět zazní v bazilice tóny troubené Svatohubertské mše B – dur od Františka Macka v podání Trubačů OMS Přerov a pěveckého sboru Svatopluk z Uherského Hradiště,“ vysvětluje jeden z pořadatelů akce Josef Dostál ze společnosti Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o.

„Celý program odstartuje v sobotu po deváté hodině dopoledne vystoupením Trubačů OMS Přerov a v deset hodin bude pokračovat průvodem k obrázku sv. Huberta. Na průvod naváže slavnostní mše svatá za celebrace arcibiskupa Jana Graubnera,“ dál popisuje Josef Dostál a dodává, že na své si přijdou i rodiny s dětmi: „Pro děti máme připravený program z lesní pedagogiky – Putování za svatým Hubertem, kdy se zájemci hravou formou seznámí se základy myslivosti a lesnictví.“

Svatohubertská pouť je největším mysliveckým svátkem, kde se schází jak příznivci této tradice, tak i široká veřejnost, která se tak může o myslivosti dozvědět něco nového. „Srdečně zveme děti i dospělé a věříme, že si každý v bohatém programu najde to své,“ uzavírá Josef Dostál ze společnosti Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o.