NAVRCHOLU.cz

Nalaďte si Radio Proglas od 11. do 17. října 2021

By Publikováno 11. 10. 2021 17 října, 2021 Média

Přinášíme programové tipy z nabídky Radia Proglas v aktuálním týdnu.

Jak vypadá ono proslulé české kutilství? Na to se pokusili odpovědět vědci a vědkyně ze Sociologického ústavu Akademie věd České republiky. Tři roky se zabývali fenoménem kutilství za posledních 50 let, zkoumali roli žen kutilek a zapojili do výzkumu i jevy, které přinesla do kutilství pandemie. O nedávno uzavřené studii budeme mluvit s antropologem Petrem Gibasem, který se na ní podílel. Poslouchejte Dopoledne s Proglasem v pondělí 11. října od 9.00.

V pátek a v sobotu 8. a 9. října jsme zvolili svoje zástupce do Parlamentu České republiky, a jak kampaň, tak samotný průběh voleb se odehrával ve velmi rozjitřené atmosféře. Jak jste letošní volby prožívali Vy, jste spokojeni s výsledky? Kdo vám v Parlamentu ČR bude chybět a koho byste tam naopak raději neviděli? Na Vaše telefonáty, e-maily a SMS zprávy se v pondělí 11. září o 22.30 v Noční lince těší Hana Svanovská.

Acorus poskytuje osobám ohroženým domácím násilím komplexní odbornou pomoc směřující k překonání nepříznivé sociální situace a k začlenění do běžného života bez přítomnosti násilí. Jak přesně? O tom přímo v Acorusu budeme mluvit s jeho dětskými terapeutkami Kateřinou Mrzenovou a Darinou Gilarovou. Pořad Dopoledne s Proglasem uslyšíte v úterý 12. října od 9.00.

Mladé talentované spisovatelky a dvě ze tří výherkyní, Inuš a Martina, nás v rámci výhry navštívily na konci srpna v brněnské redakci Radia Proglas a na vlastní kůži zažily, co všechno obnáší práce v rádiu. A co víc, své autorské povídky měly možnost načíst přímo v jednom z našich studií. A jak se jim to dařilo? To si poslechněte v úterý 12. října od 16.00 v Barvínku.

Na návštěvu Muzea Policie České republiky na pražském Karlově se vydáme v pořadu Dopoledne s Proglasem. S našimi hosty představíme historii českého četnictva a kriminalistiky, výrazné osobnosti dějin boje se zločinem a zaměříme se i na expozice muzea. Nenechte si ujít v úterý 12. října od 9.00.

Doktorka a gynekoložka Anna Jouzová pracuje jako jedna z vedoucích porodního sálu na Obilním trhu Fakultní nemocnice Brno. K její práci ale nepatří jen ty hezké okamžiky, kdy přijde na svět nové dítě. Jak zvládá stres prostředí jedné z největších porodnic u nás? Jak řeší dilema interrupce, umělého přerušení těhotenství? A proč právě tolerance je podle ní při její práci nejdůležitější? O tom i mnohém dalším si s ní bude povídat Alžběta Havlová ve čtvrtek ve čtvrtek 14. října od 16.00 v pořadu Na dřeň.

Skladatel Jaroslav Hájek je na Vysočině doma. Kraj, ve kterém žije, samozřejmě zakomponoval do svých písní. Je také držitelem českého rekordu – vytvořil 50 textů dechovkových skladeb pojmenovaných po konkrétních českých vesnicích, městysech a městech. V týdeníku Hrajte, kapely! budeme ve čtvrtek 14. října od 16.55 pokračovat v procházce po kraji na pomezí Čech a Moravy.

Před deseti lety byla jednou z nejvýraznějších zahraničních zpravodajek České televize. Co dělá Eva Hrnčířová dnes? Publicistka, lektorka a matka tří dětí se zamýšlí nad přínosy a slabinami Evropské unie, nad životem v Belgii i nad tím, jak tam mladí lidé vnímají svou identitu. Poslechněte si Za 5 pět v sobotu 16. října od 16.55.

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho zajímavých informací najdete na internetové adrese www.proglas.cz.