NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Předsudky se nenosí. Charita se zapojuje do týdnů duševního zdraví

By Publikováno 15. 9. 2021 Aktuality, Charita

Charita Olomouc se zapojila do celonárodní kampaně Týdny pro duševní zdraví a srdečně zve veřejnost na akci Dožínky duševní pohody. Akce se koná 21. září od 14:00 do 22:00 hodin na nádvoří a parkánové zahradě budovy s bohatou historií ve Wurmově ulici 7. Návštěvníci se mohou těšit na bleší trh, ochutnávku bylinných čajů a kávy v dobročinné kavárně, koncert studentů Konzervatoře Evangelické akademie v Olomouci, arteterapii, ECO jarmark a promítání dokumentárních filmů. Akce je pojata v duchu propojení přírody a duševního zdraví.

Týdny pro duševní zdraví přibližují veřejnosti témata spojená s duševním zdravím a nemocí, zprostředkovávají zkušenosti lidí s duševním onemocněním, přinášejí informace o prevenci psychických onemocnění. „Letos se pro nás stala inspirací naše společná práce a sdílení radosti ze sklizně v bylinkové a květinové zahrádce, o kterou se starají klienti Sociálně terapeutické dílny,“ přiblížila Miroslava Koutská, vedoucí Střediska psychosociální pomoci. Charita Olomouc poskytuje lidem s duševním onemocněním ambulantní i terénní sociální služby.

Týdny pro duševní zdraví jsou největší multižánrovou osvětovou kampaní v České republice, která je věnována duševnímu zdraví. Cílem kampaně je přispět k toleranci a vnímání lidí s duševním onemocněním ve společnosti. Týdny začínají vždy 10. září a končí Světovým dnem pro duševní zdraví 10. října. Organizace, které poskytují sociální nebo zdravotní služby lidem s duševním onemocněním, se zapojují nejrůznějšími aktivitami pro veřejnost.

Eva Štefková, Charita Olomouc