NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Nové číslo časopisu Rodinný život: „Odluka“ církve?

By Publikováno 30. 8. 2021 Aktuality, Média, Rodiny

Na loučení se netěší asi nikdo. A slovo „rozluka“ může vyvolávat skoro úzkost. Když se s někým (nebo něčím) loučíme, zpravidla tím ztrácíme. Občas se nám dokonce může zdát, že jsme přišli skoro o všechno… Na co bychom v takové chvíli neměli zapomínat? Že každé loučení, každý konec (i ten trochu bolestivý) v sobě ukrývá příslib nových začátků. Semínko naděje, příslib toho, že tímhle to nekončí. Stejně bychom měli nahlížet také jedno z ožehavých témat posledních let – odluku církve od státu.

Co vás v dalším čísle čeká?

  • Věřte nebo ne, i kaplan může pracovat v supermarketu aneb úvodník P. Karla Skočovského.
  • V rubrice Rozhovory si popovídáme s biskupem Tomášem Holubem, P. Romanem Kubínem a P. Kamilem Obrem o úskalích a příležitostech oddělení církve od státu.
  • V sekci Téma představí Mons. Jan Graubner „Ideální model spolupráce církve a státu“.
  • Fotoreport Jana Kvapila nabídne pohled na to, jak se církvi daří udržovat a využívat objekty získané v restituci.
  • Vztahy a výchova pohladí po duši – L. Nágl, M. Strejčková i teenager Ondra nabídnou hluboké, přesto příjemně odlehčené úvahy na téma „loučení“.
  • V Duchovním životě s Babiččinou teologií zjistíte, jak dlouhý je vlastně „Žebřík do nebe“.

Na stránkách časopisu nechybí chutné recepty, tipy na knihy k tématu a tradiční anketa. Těšte se i na tipy na celou řadu plánovaných akcí.

Další nápady, inspirativní texty a podněty pro váš rodinný život najdete na našich webových stránkách www.rodinnyzivot.eu. Ukázkové číslo i předplatné si můžete nejjednodušeji objednat poštou (Centrum pro rodinný život, Biskupské nám. 2, 779 00 Olomouc), telefonicky (587 405 250) nebo e-mailem (rodinnyzivot@ado.cz). Na požádání pošleme ukázkové číslo časopisu i elektronicky.

Markéta Matlochová