NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Historik Karel Kavička připravil knihu o mariánském sloupu v Praze

By Publikováno 19. 8. 2021 Aktuality

K prvnímu výročí obnovy mariánského sloupu na Staroměstském náměstí v Praze vychází v nakladatelství Flétna doposud nejrozsáhleji zpracované dílo k tématu, kniha „Mariánský sloup v Praze“. Sestavil ji prostějovský historik a také jeden z iniciátorů obnovy této památky.

Kniha podává ucelenou zprávu o příběhu, ve kterém se potkaly radosti, bolesti a stigmata českého národa. O naději, kterou jeho obnova nese. O kráse prvního barokního sousoší u nás. A o neuvěřitelném úsilí jeho obnovovatelů, jejichž snaha se dlouho jevila jako marná a zbytečná…

Staroměstské náměstí v Praze s návratem Immaculaty na sloupu dostalo opět prostor. Jako kdybychom předtím bez mariánského sloupu hleděli na tu krásu Staroměstského rynku jen jedním okem a nevěděli, že to může být i jinak. A najednou se nám otevřely obě oči… Předmluvu ke knize napsal kardinál Dominik Duka.

Publikace je vytištěna na křídovém papíře a obsahuje je stovky obrázků, reprodukcí a dokumentů. Zakoupit si ji lze například v e-shopu Karmelitánského knihkupectví.