NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Podzámeckou zahradu oživí barokní festival Hortus Magicus

By Publikováno 6. 8. 2021 8 srpna, 2021 Aktuality, Kalendář hlavní strana, Památky
od do
Naplánovaná událost Aktuality Kalendář hlavní strana Památky
Kroměříž – Podzámecká zahrada Mapa

Kroměřížský festival Hortus Magicus je okouzlující událost plná vůní, chutí, barev, zvuků a nezapomenutelných zážitků. Letošní ročník zahájí v pátek 6. srpna 2021 večerní koncert v kostele sv. Jana Křtitele a dále pokračuje celodenním sobotním programem pro děti i dospělé v Podzámecké zahradě – těšit se můžete na procházky zahradou nebo loutkové divadlo. Závěr festivalu bude patřit scénickému oratoriu Karla Ditterse Il Davide, na které je navázáno téma letošního festivalu.

Po celý den můžete využít nabídky stálého programu Podzámecké zahrady, užít si její scenérie překvapující sítí vodních kanálů, rybníků, zookoutkem nebo množstvím romantických staveb. Projděte si nádherné prostory v okolí zámku. Zaposlouchejte se do příběhů, do libých tónů hudby a nechte se vtáhnout do her s Toy Machine. Připraveny budou také ukázky aranžování květin pod taktovkou renomovaných floristů.

Vrcholem festivalu pak v sobotu večer bude oratorium Il Davide od Karla Ditterse, barokní opera z archivu Arcibiskupského zámku v Kroměříži. Příběh krále Davida o odvaze, pokoře, moudrosti a víře, kdy se mladý pastýř učí statečnosti, kterou později prokázal v boji s Goliášem i jako král Izraele, bude proveden na autentickém místě, před zámeckou salou terrenou a v historicky poučené interpretaci jakožto aktuální příběh o odhodlání a odvaze naproti vždy přítomnému, zdánlivě nepřekonatelnému nebezpečí. „David“ je vytvořen jako mezinárodní interdisciplinární projekt, do kterého jsou kromě poučené interpretace hudby zapojeny rovněž složky herecké, výrazově-taneční a současně výtvarné s použitím videoprojekcí obsahujících rovněž živé záběry účinkujících během samotného představení.

Celý program festivalu, na nějž je letos vstup zdarma, naleznete na www.hortusmagicus.cz/cs/program.