NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Galerií v Arcibiskupském paláci provedou i komentované prohlídky

By Publikováno 5. 8. 2021 8 listopadu, 2021 Aktuality, Kalendář hlavní strana, Památky
Naplánovaná událost Aktuality Kalendář hlavní strana Památky
Olomouc – Arcibiskupský palác Mapa

Galerijní expozice nazvaná „K oslavě a potěše. Umělecké sbírky olomouckých biskupů a arcibiskupů“, která je v olomouckém Arcibiskupském paláci přístupná do 28. září 2021, se otevře také při komentovaných prohlídkách. Návštěvníky při nich provedou kurátoři výstavy Gabriela Elbelová, Simona Jemelková a Miroslav Kindl.

Výstava alespoň malé části z rozsáhlých biskupských sbírek zahrnujících díla staré evropské malby, kresby a grafiky, iluminované středověké rukopisy, nábytek, porcelán nebo slonovinové řezby, má pro letošní turistickou sezónu suplovat uzavření obou objektů, ve kterých jsou sbírky běžně k vidění. Její pořádání podpořil svým příspěvkem Olomoucký kraj i město Olomouc. Několikaletá obnova Arcibiskupského zámku v Kroměříži totiž vstoupila do fáze, kdy bylo třeba uzavřít zámeckou galerii ve 2. patře, a opravou prochází také Arcidiecézní muzeum v Olomouci. Standardně si lidé galerijní expozici mohou projít samostatně a bez průvodce. (více zde)

Příležitost poznat ji pod odborným dohledem kurátorů nyní nabízejí komentované prohlídky. Uskuteční se v těchto termínech:

  • pondělí 16. srpna, 16.00
  • středa 8. září, 16.00

Vstup je volný, kvůli omezené kapacitě je nutná rezervace na tel. 587 405 421 (v pracovní dny v čase 10.00–12.00 a 13.00–18.00). Více na www.arcibiskupskypalac.cz.