NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

„Hvězdicová“ pouť přivede na Velehrad poutníky z mnoha koutů ČR

By Publikováno 3. 8. 2021 29 srpna, 2021 Aktuality, Kalendář hlavní strana
od do
Naplánovaná událost Aktuality Kalendář hlavní strana
Velehrad Mapa

Ze třinácti různých směrů se koncem srpna vydají poutníci na Velehrad v rámci jedenadvacátého ročníku „hvězdicové“ pěší pouti. Jejím vrcholem bude mše svatá ve velehradské bazilice v sobotu 28. srpna 2021, celebrovat ji bude biskup Antonín Basler.

„Vycházíme s úmyslem děkovat svatým Cyrilu a Metoději a prosit je, aby jejich dědictví opravdu žilo, a také s prosbou za mír, církev, vlast, rodiny a mládež i za nemocné a za ty, kdo se o ně starají,“ shrnuje Mons. Jan Peňáz, který tradiční srpnové putování inicioval a každým rokem pořádá.

Pouť začíná v neděli 22. srpna, kdy první účastníci vycházejí v 16.00 od cyrilometodějské lípy na hranici Čech a Moravy. Další se na cestu vydají v pondělí z Nového Veselí, Vítochova a Sebranic, v úterý z Olešnice na Moravě, Velkého Meziříčí, Brna-Lesné a Skalky u Trenčína, ve středu z Olomouce, ve čtvrtek ze slovenské Skalice a Ratíškovic a v pátek z Brankovic. V sobotu se pak většina proudů spojí a vyjdou v 8.00 z Buchlovic a v 9.00 z Tupes. Téhož dne také vycházejí poutníci z Uherského Brodu a Nedachlebic.

Sobotní program ve velehradské bazilice nabídne v 10.30 hodin obnovu zasvěcení a přijetí do Společenství čistých srdcí. Na 11.30 hodin je plánována mše svatá, kterou bude celebrovat biskup Antonín Basler. Odpoledne v 15.00 se koná přednáška a po ní závěrečné požehnání a rozloučení. Více na www.poutnik-jan.cz.