NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Nemocniční kaplani budou nabízet možnost poslechu Janova evangelia

By Publikováno 29. 6. 2021 Aktuality, Lektoři, Nemocní

Nahrávka Janova evangelia coby celku – pro přehlednost rozděleného tónovými předěly violoncella – vznikla ve spolupráci Centra pro pastoraci nemocných a Centra pro kulturu Arcibiskupství olomouckého během doby postižené pandemií koronaviru. Jejím cílem bylo zprostředkovat poslech Božího slova všem zájemcům, kteří jsou nuceni trávit čas na nemocničním lůžku.

Text Janova evangelia byl nahrán v interpretaci Martiny Pavlíkové, která se zároveň stala i režisérem a zvukovým technikem. Tónové předěly nahrál violoncellista Marián Pavlík. Celková zvuková úprava vznikla v nahrávacím studiu zvukaře Jaroslava Topinky. Jednotlivé kapitoly jsou rozděleny do samostatných stop, kterých je tedy 21 stejně jako kapitol Janova evangelia. Stopy na sebe plynule navazují.

Poslech nahrávek bude umožněn prostřednictvím maličkých reproduktorů, do kterých se zasune karta s nahrávkou Janova evangelia. Pacient – posluchač si malý reproduktor může přidržet u ucha nebo ho případně postavit na nemocniční stolek.

Zájemci, kteří by chtěli nahrávky Janova evangelia využít – nemocnice, zařízení sociálních služeb nebo i farnosti a školy nejen v olomoucké arcidiecézi – se mohou obrátit na Centrum pro pastoraci nemocných Arcibiskupství olomouckého. Poslouchat ho lze ale i přímo na webu arcibiskupství.